Вперше за 30 років: у Києво-Печерській Лаврі розпочалася інвентаризація святинь і коштовностей

Дата публікації
Перегляди
3397
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вперше за 30 років: у Києво-Печерській Лаврі розпочалася інвентаризація святинь і коштовностей

Фото: Reuters

Огляд алтарних приміщень лаврських храмів здійснюється виключно чоловіками.

Міністерство культури розпочало перевірку наявності мощей у ближніх і дальніх печерах Києво-Печерської лаври.

Про це інформує прес-служба УПЦ МП.

До складу комісії із перевірки увійшли співробітники міністерства та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

"Метою комісії є перевірка наявних церковних коштовностей і святинь, які були передані Києво-Печерській лаврі, починаючи з 1988 року — з моменту відкриття монастиря після відродження", - йдеться в повідомленні.

"Робота комісії відбувається під наглядом монахів, наглядачів печер та членів духовного собору обителі. На прохання намісника обителі, митрополита Павла, огляд алтарних приміщень лаврських храмів здійснюється виключно чоловіками, оскільки жінкам забороняється знаходитися в церковному алтарі", - розповіли подробиці перевірки в УПЦ МП.

Така перевірка відбувається вперше за 30-річну історію відродженої Києво-Печерської лаври.

У Києво-Печерській Лаврі розкопали мури 12-го століття

У Києво-Печерській Лаврі розкопали мури 12-го століття

Нагадаємо, що Кабмін 28 листопада скасував рішення про виключення зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Свято-Успенської Почаївської лаври у Тернопільській області.

Раніше повідомлялося, що Московський патріархат з-під носа держзаповідника "поцупив" Почаївську лавру, і споруди Почаївської лаври передані у користування УПЦ Московського патріархату до 2052 року. Згодом з'явилася інформація, що УПЦ МП може привласнити землю навколо лаври.

Національна поліція розпочала досудове розслідування щодо передачі Почаївської лаври. Представник Міністерства культури України, права та інтереси якої порушені, оскаржив в Міністерство юстиції України зазначені дії державного реєстратора з вимогою скасувати рішення про державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври і залучити реєстратора до відповідальності". 

Наступна публікація