Волонтери заявили про збільшення кількості безпритульних собак у Києві

Волонтери заявили про збільшення кількості безпритульних собак у Києві

Фото: pixabay.com

За рік вуличних псів стало на півтисячі більше.

У столиці волонтери рахували безпритульних собак. І зробили це для того, щоби перевірити ефективність роботи комунальних служб, йдеться у сюжеті ТСН.12:00.

Волонтери фотографували безпритульних тварин і через мобільний додаток реєстрували їх в базі безпритульних собак. Також відзначали чи стерилізовані тварини – у таких собак на вусі має бути кліпса.

Волонтери поділили місто на сектори і кожен обрав зручнішу для себе ділянку. Такий підрахунок проводять другий рік поспіль. Торік вони надали комунальним службам рекомендації, як зменшити популяцію бездомних тварин. Цього разу перевірили, чи дослухалися до них.

Разом з волонтерами рахувати собак із Британії приїхала кандидат філософських наук Лоран. Вона пише дисертацію про безпритульних псів і збирає дані з найбільших міст Болгарії, Італії та України. Лоран шукає найгуманніший спосіб зменшення кількості бездомних тварин.

"Збільшення популяції вуличних собак - це проблема у багатьох країнах по всьому світу. Собаки поширюють захворювання, які можуть передаватися на людей", - каже фахівець.

За три дні в Києві волонтери нарахували понад три тисячі бродячих собак. Це на півтисячі більше ніж торік і лише чверть із них стерилізовані. Організатори акції нарікають на неефективність та непрозорість роботи комунальників, адже гроші їм виділяють немалі, а результати мізерні.

"20 мільйонів гривень. Це величезна сума, за ці гроші можна побудувати палаци для собак, прибрати собак з міста і максимально вакцинувати і чіпувати", - стверджують волонтери.

Комунальна служба своєю чергою статистику волонтерів називає не точною і запевняє, гроші використовують ефективно.

"12 мільйонів гривень йде на заробітну плату. Решта коштів йде на утримання тварин в притулку, на утримання тварин в лікарні, на закупівлю ветеринарних препаратів, на закупівлю препаратів для відлову", - запевняють комунальники.

Місто з жовтня планує розпочати реєстрацію домашніх улюбленців. Це зобов'яже власників бути відповідальними за своїх плеканців і, сподіваються волонтери, зменшить популяцію безпритульних тварин.

Кореспондент ТСН Борис Бондарчук

Повʼязані теми:

Наступна публікація