Вогнепальні поранення та численні порізи: під Києвом врятували знекровлену козулю

Вогнепальні поранення та численні порізи: під Києвом врятували знекровлену козулю

Фото: unian.net

Служба захисту тварин підозрює браконьєрів, однак, у поліції складу злочину не бачать.

Знекровлену козулю, яка із двома вогнепальними пораненнями пробігла щонайменше кілометр, знайшли комунальники рано-вранці поблизу селищної ради Гостомеля під Києвом.

Заради порятунку свого життя тварина із лісу добігла до центру селища і не помилилася, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Від поранень у шию та стегно Степан Валерійович, так назвали врятовану козулю, на ноги не встає. Крім вогнепальних поранень, усе тіло нібито порізане ножем. Роздроблене коліно лікарі вже зібрали. "Поки вона на крапельницях", - кажуть медики. Водночас після чергової порції ліків тварина вже почала самостійно гризти гілки, але крововтрата, додають лікарі, - величезна.

За словами місцевих, знесилена козуля на людей вже не реагувала, лише билася у конвульсіях та кліпала очима: "Вона до сітки впала, вдарилася і все, вже лежала там".

Речовий доказ - дріб, лікарі, котрі оперували звіра, вирішили не діставати. Тепер козулю виходжують у притулку для диких тварин, де чотирилапих, якщо вони здатні до самостійного життя, випускають у дику природу. Щодо козулі ж прогнозів не дають.

"Це копитна тварина. У них на тлі такого стресу вмикається програма, що вони помирають і практично не виживають. Тобто робити вторинну операцію не було сенсу, тому що це не заважає. Кістку не зачепило, нічого, воно у м'яких тканинах", - пояснює - власниця притулку для диких тварин Тетяна Попова.

Між Києвом та його передмістям, де і знайшли пораненого звіра - проходять два міграційні канали диких тварин. На трасі немає жодного попереджувального знака про звірів, й ледь не щовесни машини збивають парнокопитних. У період міграції, кажуть у службі захисту тварин, на них полюють і браконьєри.

"Браконьєри знають, що зараз проходить міграція, вони з тепловізорами чекають на тварин у лісі, вночі стріляють. Думаємо що це дріб і це зробили браконьєри, а потім намагалися дорізати", - розповідає керівниця "Служби захисту та лікування тварин" Євгенія Мельник.

В Україні обліковано 167 тисяч козуль. Торік офіційно відстріляно 10 тисяч тварин. Загалом за перший квартал цього року на браконьєрів складено 615 протоколів, винесено постанов на суму понад 150 гривень

Полювати на самців козулі дозволяють з 1 травня. Але на цей мисливський сезон ще не затверджені ліміти, тож і жодної ліцензії на полювання не видавалося. По факту вогнепального поранення козулі поліція Київської області провадження не відкриватиме, бо складу злочину не бачить.

Працівники благоустрою Гостомеля врятували поранену козулю

Працівники благоустрою Гостомеля врятували поранену козулю

Нагадаємо, що унікальні сайгаки повернулися на Полісся. Тварин винищили браконьєри, але вони повернулись туди, де раніше жили. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація