"Вода святіша, бо Томос": у Києві святу воду розвозили цистернами

Дата публікації
Перегляди
2112
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Вода святіша, бо Томос": у Києві святу воду розвозили цистернами

До акції долучився міський водоканал.

Водохреще в Україні – третє і завершальне свято новорічно-різдвяного циклу. Святкові богослужіння правили у понад 12 тисячах храмів, а воду святили по церквах та у півтори тисячі водойм, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У Києві свята вода була ще й доставкою – вже освячена в багатотонній цистерні від київського водоканалу. Кілька таких машин роз’їхались усією столицею. Одна з машин стоїть просто біля Деснянської водопровідної станції. Освячену воду собі набирають її працівники. "Вона в цьому році святіша, бо Томос і помісна церква своя", - кажуть люди. Ця вода – з артезіанської свердловини, якість перевірили аналізами. Та навіть люди від науки кажуть, що саме на Водохреще вода стає іншою: "Просто для експеримента поставте її, вона буде стояти два роки".

У столиці на Водохреще комунальники розвозили освячену воду цистернами

У столиці на Водохреще комунальники розвозили освячену воду цистернами

Але дехто не надто вірить у освячену воду, однак набирає, бо мусить: "Я не вірю, а в мене жінка свята, молиться і вона каже, щоб я набрав". 17 тонн води у цистернах доправили і до столичного Гідропарку – там біля каплиці Хрещення Господнього сотні людей чекають на службу, яку править владика Філарет. Він освячує води Дніпра, а далі люди набирають воду – хто по кілька літрів, а хто маленьку пляшечку, бо вірять, що вона дасть сили. "Хочем здоров’я отримати, набридло вже хворіти. Здоров’я, свято велике, щоб усе було добре. І хочеться, щоб Україна була наша добра", - кажуть кияни.

Як повідомлялося, на водоймах країни до масових купань 19 січня встановлено 967 рятувальних постів у складі 3-4 осіб із засобами порятунку. Загалом, цього дня від ДСНС на водних об'єктах чергували понад 2 тис. 900 осіб та 541 одиниця техніки.

Кореспондент ТСН Олена Мацюцька

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Крещение сына Сассексов
Дата публікації
Перегляди
2112
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація