Вміщує понад 800 пасажирів і розганяється до 120 км/год. Яке транспортне оновлення чекає на мешканців лівого берега столиці

Вміщує понад 800 пасажирів і розганяється до 120 км/год. Яке транспортне оновлення чекає на мешканців лівого берега столиці

Від 1 квітня у громадському транспорті Києва не буде кондукторів.

У "Київпастрансі" обіцяють у 2020 році зробити на столичній Троєщині кардинальне оновлення транспортного сполучення. Планується запустити новий громадський транспорт - "трам-трейн", який може з'єднати Троєщину з правим берегом Дніпра. Нові трамваї вміщують понад вісім сотень пасажирів і можуть розганятися до 120 км/год. У КМДА кажуть, щоб запустити такий транспорт потрібні гроші і згода "Укрзалізниці". Які зміни чекають на столицю у 2020 році, про це у сюжеті ТСН.19:30.

На час ремонтних робіт, поки прокладатимуть нові колії, кажуть комунальники, трамваї не їздитимуть. Замість цього там тимчасово запустять автобуси.

Після ремонту колій обіцяють запустити й нові, сучасні, трамваї. Вона оснащені, зокрема, кондиціонерами, мають опалення, камери, USB-порти для гаджетів. Таких трамваїв на Троєщину обіцяють закупити і запустити близько двох десятків.

"Це спеціалізовані трамваї. Які, фактично, нічим не відрізняються, окрім рухової сили – можуть працювати на змінних токах", - каже перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник.

Як приклад у КМДА демонструють "трам-трейн" швейцарського виробництва. Така техніка може вміщувати понад 800 пасажирів і може розганятися до 120 км/год. Уже розрахували, що "трам-трейном" можна катати й пасажирів, які з передмістя їдуть у столицю на роботу.

"Це більше мільйона пасажирів в день. Це не дорогий проєкт у плані інфраструктури – це до 100 млн євро на повороти, підняти чи опустити платформи. І близько 0,5 млрд євро – рухомий склад", - пояснює Микола Поворозник.

Коли поїдуть перші "трам-трейни" у КМДА не кажуть. Потрібно домовитися із УЗ.

А от на Троєщину нові трамваї новими коліями мають вирушити уже до кінця цього року. Також лише до 1 квітня у громадському транспорті будуть кондуктори. А далі тільки електронні засоби оплати проїзду.

Тим часом, столичних кермувальників трамваїв запросили узяти участь у Європейському чемпіонаті з майстерності їхнього водіння. Конкурс відбудеться наприкінці травня. Право поїхати на змагання вибороли двоє: водій Вася і водійка Олена, яка вже готова продемонструвати один із європейських конкурсних етапів, екстрене гальмування.

Інна Боднар

Повʼязані теми:

Наступна публікація