Власники згорілої будівлі на Хрещатику звинуватили у пожежі погоду

Власники згорілої будівлі на Хрещатику звинуватили у пожежі погоду

Наслідки пожежі / Фото: УНІАН

Господарі об'єкту кажуть, що займання могло статися від найменшої іскри. 

Компанія "АБ Інвестиції та розвиток", якій належить згоріла 20 червня історична будівля на київському Хрещатику, назвали причиною пожежі суху погоду.

Власники Центрального гастроному в образливій манері написали, що буцімто стали жертвами брехні та "хворобливої уяви" окремих осіб. Активістів, які заявляли про можливий навмисний підпал приміщення, у компанії назвали "псевдопатріотами".

"Заяви про самопідпал будівлі, в якій розміщені функціонуючі заклади торгівлі, яка розташована в центрі столиці, яка є об'єктом всезагальної уваги, начебто з метою її знесення та будівництва нової будівлі, - це перейдений "Рубікон" на берег ідіотизму. Навіть, заради реалізації найвигіднішого комерційного проекту, лише псевдопатріот може підпалити будівлю в центрі столиці посеред білого дня в присутності тисяч людей. І лише людина з явними ознаками розумової відсталості може розповсюджувати подібну версію в соціальних мережах", - йдеться у повідомленні.

У компанії відзначають, що підпал привернув більшу увагу до об'єкту і  унеможливив видачу жодних дозвільних документів без ретельної перевірки. Тому версію підпалу тут називають абсурдною.

Звинувачують в пожежі власники історичної будівлі суху погоду.

 "Насправді ж, причиною загорання стали погодні умови, які в цей день відрізнялись особливою пожежонебезпекою. Суха, жарка погода, з поривами сухого вітру, найбільш ймовірно, сприяла розповсюдженню пожежі. У той час, як причиною її могло стати потрапляння найменшої іскри", - вказано у тексті.

Також у компанії відзначають, що згорів об'єкт нібито через "збіг обставин".

Попри це  власники будівлі обіцяють відновити "Центральний гастроном" в його історичному вигляді.

"І, хоч пожежа і віддалила строк реконструкції будівлі та ускладнила процедуру її погодження, власник зробить все можливе для того, щоб довести примітивізм замовного "активізму". Тепер – це справа честі", - підсумували в компанії.

Нагадаємо, масштабне займання сталося на Хрещатику 20 червня. Будівля, яка спалахнула, розташована на розі Хрещатика та Богдана Хмельницького навпроти ЦУМу. У ній розташовані точки громадського харчування та магазини, а поруч стоїть Печерський суд. Рятувальники загасили полум'я пізно ввечері. Унаслідок пожежі згоріли будівельні матеріали, перегородки та перекриття між другим та третім поверхами та дах будівлі. Крім того, є загроза часткового руйнування будівліПід час гасіння пожежі загиблих та травмованих не було.   

 

  

Повʼязані теми:

Наступна публікація