Власник згорілого гастроному на Хрещатику обіцяє відновити будівлю і відкрити готель

Власник згорілого гастроному на Хрещатику обіцяє відновити будівлю і відкрити готель

Наслідки пожежі в гастрономі / Фото: УНІАН

Частину об'єкту займатиме музей.

Власник колишнього Центрального гастроному на Хрещатику в Києві, який постраждав від сильної пожежі, пообіцяв відреставрувати будівлю і перетворити її на готель.

Про це під час брифінгу повідомив його представник Володимир Калиниченко.

"У це необхідно буде вкласти дуже великі гроші, оскільки навіть один проект, з огляду на бюрократичні перепони в Україні, займе дуже багато часу і грошей. Однак це його не лякає, і він готовий вкладати гроші і готовий реставрувати цей будинок в історичному вигляді", - наводить УНІАН його цитату.

Калиниченко стверджує, що до обговорення проекту будівлі можуть долучитися всі охочі. Зробити це можна буде зокрема на сторінці у соціальній мережі Facebook.

"Ми готові надати доступ до нього всіма можливими шляхами: соцмережі, інтернет, будуть виступи на телебаченні, і кожен зможе внести внесок у цей об'єкт", - додав він.

На місці будівлі  після реставрації ймовірно буде готель. У власника фасад об'єкту обіцяють не змінювати.

"На сьогодні ми не можемо назвати термінів реставрації, оскільки ми замовили експертизу, яка оцінить стан будівлі та фасаду, а вже після цього можна буде зробити висновки, в які терміни виготовлять проектну документацію", - сказав Калиниченко.

За його словами, до пожежі у будівлі не було ремонту, оскільки роботи можна проводити після затвердження проектної документації, яка через бюрократію і "нестабільну ситуацію в країні" не була зроблена. Також представник власника додав, що причини пожежі поки не встановлені.

Частину будівлі планують виділити під музей російського художника Михайла Врубеля, який свого часу жив у цьому будинку.

"Власник цієї будівлі має бажання зробити музей Михайла Врубеля. Ми плануємо спільно з Київською міською державною адміністрацією провести конкурс для залучення кращих архітекторів і реставраторів", - сказала експерт науково-дослідного інституту "Будгеопроект" з охорони майнових прав Дарина Кушерець.

Нагадаємо, масштабне займання сталося на Хрещатику 20 червня. Будівля, яка спалахнула, розташована на розі Хрещатика та Богдана Хмельницького навпроти ЦУМу. У ній розташовані точки громадського харчування та магазини, а поруч стоїть Печерський суд. Рятувальники загасили полум'я пізно ввечері. Унаслідок пожежі згоріли будівельні матеріали, перегородки та перекриття між другим та третім поверхами та дах будівлі. Крім того, є загроза часткового руйнування будівліПід час гасіння пожежі загиблих та травмованих не було.   

  

 

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація