Андріївський узвіз обіцяють очистити від балконів-шпаківень та кондиціонерів

Андріївський узвіз обіцяють очистити від балконів-шпаківень та кондиціонерів

Фото: УНІАН

Щодо порушників будуть вжиті норми адміністративного та кримінального впливу.

Фасади історичних будинків на Андріївському узвозі мають бути впорядковані відповідно до чинного пам’яткоохоронного законодавства.

Про це заявив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк, передає сайт КМДА.

Никоряк повідомив, що Департаментом буде підготовлено лист на Муніципальну охорону щодо патрулювання Андріївського узвозу, на Департамент інформаційно-комунікаційних технологій щодо відрегулювання ракурсу камер спостереження на будинках для забезпечення охоплення всієї вулиці.

Також буде проведена спільна робота Департаменту охорони культурної спадщини та Подільської РДА, а саме з КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Подільського району м. Києва" і власниками квартир у будинках-пам’ятках щодо приведення фасадів пам’яток у їх належний та автентичний стан.

Щодо злісних порушників пам’яткоохоронного законодавства будуть вжиті норми адміністративного та кримінального впливу за пошкодження пам’яток та їх неналежне утримання.

"Що стосується фасадів, то, в ідеалі і згідно із законодавством, ані кондиціонери, ані балкони-шпаківні, ані супутникові антени не повинні псувати історичні фасади. Патрулювання ж Муніципальної охорони і нормальна робота камер стане в боротьбі з графітчиками та просто хуліганами, які псують фасади історичних будинків", – розповів Никоряк.

Нагадаємо, що Андріївський узвіз є пам’яткою містобудування місцевого та, одночасно, національного значення.

Протяжність вулиці – 735 метрів. Всього на узвозі 36 будівель-пам’яток, а також Андріївська церква, Кокорівська альтанка та Замкова гора – три пам’ятки національного значення, і фундаменти на Андріївському, 38 – місцевого значення.

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики України планує законом прописати правила гри на ринку архітектурних пам’яток, щоб уникнути зловживань, оскільки більшість замків і палаців в Україні перебувають у жалюгідному стані. Тепер власників хочуть змусити дотримуватися охоронних зобов’язань та вкладати гроші у пам’ятку, а не свідомо її знищувати.

До слова, в Україні 80% об'єктів культурної спадщини потребують реставрації.

Повʼязані теми:

Наступна публікація