Влада Києва відреагувала на знесення будинку на вул. Саксаганського: що кажуть

Влада Києва відреагувала на знесення будинку на вул. Саксаганського: що кажуть

Влада Києва відреагувала на знесення будинку на вул. Саксаганського: що кажуть

Фото: facebook.com / Olena Terestchenko

Забудовник, що зніс будинок на Саксаганського, мав отримати дозвіл Мінкультури.

Департамент охорони культурної спадщини КМДА звернувся до Міністерства культури та інформаційної політики з проханням вжити заходів відповідного реагування в межах наданих повноважень через знесення будинку в Центральному історичному ареалі Києва.

Зокрема, йдеться про зухвалі дії забудовника і знесення будинку на вул. Саксаганського, 76, що розташований на території Центрального історичного ареалу Києва та в зоні регулювання забудови першої категорії.

Про це повідомляє Офіційний портал Києва.

Будинок за вказаною адресою на обліку як пам’ятка або щойно виявлений об’єкт культурної спадщини не перебуває, проте поряд розташовані будинки – за адресами: вул. Саксаганського, 74 та вул. Саксаганського, 78, – які занесені до Переліку об’єктів культурної спадщини міста Києва і мають статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

Департамент у своєму листі до Мінкульту зазначив, що за результатами інспекції зафіксовано: територія навколо будинку огороджена парканом. Під час огляду зафіксовані роботи з демонтажу зазначеної будівлі. Відповідно до інформаційного щита, розташованого біля паркану, на об’єкті проводять роботи з "Реконструкції з надбудовою адміністративного будинку за адресою: вул. Саксаганського, 76 в Голосіївському районі міста Києва".

Відповідно до закону України "Про охорону культурної спадщини", погодження програм і проектів містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, земляних робіт на пам’ятках національного значення, їхніх територіях, в історико-культурних заповідниках, на історико-культурних заповідних територіях, у зонах охорони, а також програм і проєктів, реалізація яких може позначитися на об’єктах культурної спадщини, а також проведення перевірок та видання приписів щодо охорони пам’яток національного значення, припинення робіт на цих пам’ятках, їхніх територіях і в зонах охорони, в історичних ареалах населених місць, якщо ці роботи здійснюються за відсутності затверджених або погоджених програм і проєктів, дозволів або з відхиленням від них належить до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини – Міністерства культури та інформаційної політики.

"Враховуючи це, інформуємо щодо ситуації, яка склалася за вказаною адресою з метою вжиття заходів відповідного реагування в межах наданих повноважень", – йдеться в листі Департаменту до Міністерства культури та інформаційної політики.

150-річну будівлю у самому центрі Києва зруйнували вщент

150-річну будівлю у самому центрі Києва зруйнували вщент

Нагадаємо, сьогодні, 24 вересня, у Києві бульдозер зніс історичний будинок. За словами історика Антона Короба, це був найстаріший будинок на Саксаганського, йому було близько 150 років.

Повʼязані теми:

Наступна публікація