Вкрадене житло: як у Києві захищають своє право на квартири ошукані аферистами люди

Вкрадене житло: як у Києві захищають своє право на квартири ошукані аферистами люди

Фото: ТСН

Інвестори змушені самі вночі охороняти свої квадратні метри.

У Києві - 39 недобудов. Деякі завмерли на етапі закладання фундаменту. Деякі готові на 90 відсотків. В цих будинках - вже мали б жити люди - аж 11 тисяч інвесторів. І в цих квартирах, в затишних, теплих оселях, усі вони - мали б зустрічати новорічні свята ще два роки тому. Але загадувати бажання цього року мешканцям доведеться знову не в теплі, а на нічному чергуванні на будівництві.

Про це йшлося 13 грудня в сюжеті ТСН.Тиждень.

Інвестори змушені самі вночі охороняти свої квадратні метри. Бо до їхніх незнаних будинків приходять крадії.

Намети під київською міською адміністрацією – майже як саморобні квадратні метри – виросли тут ще навесні. Тут цілодобово чергують інвестори банку "Аркада". Навіть попри те, що ці намети трощили, а вночі до них частенько навідуються непрохані гості.

Та головне чатування десятків тисяч обкрадених  - в іншому боці міста. Туди щоночі вирушають справжні загони ошуканих забудовниками людей. Можете сміливо множити їхню кількість на 2, 3 чи 4. Бо майже у кожного інвестора сім'ї. А це означає – у тридцяти тисяч українців хтось забрав гроші та лишив їх без житла. І влада, яка довго, незворушно і злочинно на все це дивилася намагається умити руки.

А все почалося через те, що між банком і містом зав'язалася така собі сутичка на мільйони гривень. Банк "Аркада" отримав оренду на землю на київських Осокорках іще 2005 року. На 15 років. "Аркада" будує комунікації, не лише для своїх ЖК, а й загалом для частини району. Аж раптом місто розриває угоду - ще до закінчення терміну.

Банку забороняють будувати на території. Банк у відповідь заморожує будівництво одразу всіх проєктів. Буквально – бере в заручники всіх своїх інвесторів.

Зарадити цьому нікому. Бо нині банку "Аркада" навіть не існує. Він лопнув, наче мильна бульбашка. А його колишній президент Костянтин Паливода під домашнім арештом. Його підозрюють у привласненні п'ятдесяти мільйонів гривень.

І поки точиться юридична війна, на території будівництва – триває інша. Бо вночі найчастіше трапляються ворожі набіги організованих будівельних крадіїв. Тому людям довелося відбивати ще один вид будівельних розбійників і організувати фізичну охорону бодай того майна, яке ще існує.

Доля ошуканих інвесторів наче от-от має вирішитися. Але надія щоразу, як пісок, на якому мали стояти їхні будинки, зникає. Бо результати аудиту, на якому скажуть, чи жити тисячам інвесторів у своїх квартирах,  досі не оприлюднили.

Вже кілька місяців київська влада обіцяє назвати обманутим власникам квартир нового забудовника. Щоправда, брифінг, на якому мали оголосити цю доленосну інформацію, постійно переносять.

Читайте також: 

Вкрадені квартали: як захищають своє право на житло обдурені аферистами люди

Вкрадені квартали: як захищають своє право на житло обдурені аферистами люди

Повʼязані теми:

Наступна публікація