Військовий парад незалежності. Як відбувалася головна подія дня

Військовий парад незалежності. Як відбувалася головна подія дня

Фото: Reuters

Парад на Хрещатику тривав дві години.

Найбільший, наймасштабніший та найурочистіший - парад до Дня Незалежності готували два місяці. Глядачі заполонили собою буквально все. Українцям уперше показали системи залпового вогню "Верба" та "Вільха", ракетний комплекс "Сапсан", самохідну гаубицю "Богдану". Глядацькі серця завоювали дівчата у формі й тисячі людей задирали голови, аби якнайкраще побачити вперше за дев'ять років парад авіації в небі.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Гаубиці біля метро, реактивні установки коло кав'ярень. Дві години до початку параду. Військові врочисті та самовпевнені: "У нас буде найкращий парад". На грудях - свіжі медалі, за участь у майбутньому параді.

Учасники параду - з різних регіонів і точно знають, що вдома по телевізору їх видивлятимуться рідні.

Хрещатик заповнюють тисячі глядачів - якщо хоч не побачити парад, то просто бути поруч із тими, кому небайдуже. Побачити цей парад зможуть найзапекліші – або ті, хто прийшов о 7-й ранку, або ті, хто не побоявся дістатися якомога вище. Глядачі -  на ятках, стовпах, деревах, діти окупували дах зупинки. Бо ж дуже кортить парад побачити.

До військового параду так ретельно ще ніколи не готувалися. За останній тиждень - три генеральні репетиції на Хрещатику і зрештою фінал.

Жінки-військові, винищувачі та глядачі на стовпах: як у Києві минув парад до Дня Незалежності

Жінки-військові, винищувачі та глядачі на стовпах: як у Києві минув парад до Дня Незалежності

Ліцеїсти, бійці сухопутних військ, морська піхота, матроси, десантники, розвідники, зв’язківці, прикордонники. У кожному з парадних розрахунків - учасники війни на сході.

Уперше Майданом Незалежності крокують жінки у військовій формі. Глядачі від красунь у захваті.

Хрещатик у диму - це українські танки.

Нинішній парад рекордний і за кількістю нової сучасної техніки. Деякі зразки важкого озброєння ще проходять випробування на полігонах.

Уперше за останні 9 років у небі над Хрещатиком пролітає військова авіація. Спочатку - гелікоптер із прапором, далі - транспортники, винищувачі, штурмовики, бомбардувальники. Тисячі голів одночасно задирають догори.

Дві години і військовий марш закінчено. На головній вулиці - тисняви з людей, але глядачі задоволені.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Наталії Нагорної та Ігоря Бондаренка.

Повʼязані теми:

Наступна публікація