Випускники медуніверситету "зависли" без роботи через непорозуміння освітян і медиків

Випускники медуніверситету "зависли" без роботи через непорозуміння освітян і медиків

Фото: pixabay.com

Не можуть оформитися понад півтори тисячі молодих медиків.

Випускники Національного медичного університету ніяк не отримають сертифікати про те, що вони склали ліцензійний іспит "Крок 2", без котрих неможливо влаштуватися на перше місце роботи і почати навчання в інтернатурі. Причиною такою ситуації став конфлікт між вишем і центром оцінювання при Міністерстві охорони здоров'я, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Надія віддала навчанню вже 10 років, щоб у майбутньому стати терапевтом. Спочатку був коледж, потім 6 років у медичному університеті. Наприкінці травня вона успішно склала ліцензійний іспит – незалежне тестування, без якого не можливо стати лікарем. Її вже чекають на роботі в центрі охорони материнства і дитинства, але майбутньому терапевту не дають сертифіката. "Роботодавці не хочуть навіть спілкуватися на цю тему, оскільки у них немає документу. Випускникам байдуже, які відносині в університета і центра – кожен хоче отримати перше місце роботи, всі чекають", - каже випускниця НМУ імені Богомольця Наталя Троцька.

Тисячі медиків не можуть працевлаштуватися через конфлікт університету та Центру тестування при МОЗ

Тисячі медиків не можуть працевлаштуватися через конфлікт університету та Центру тестування при МОЗ

Понад 1,6 тис. випускників стали заручниками конфлікту. Довгі роки центр тестування знаходився на території медичного університету і ніколи не брав гроші за свої послуги, але нині він переїхав в інший офіс, а перед університетом виставив рахунок у мільйон гривень. В університеті платити не хочуть, бо, мовляв, мають чинну угоду до кінця року про безоплатну співпрацю. "Якщо у центру тестування є до нас претензії на цей мільйон, хай подають до господарського суду, і вирішуює суд", - пояснила ректор Катерина Амосова.

Один іспит коштує 211 гривень, переконують у центрі. Для університету Богомольця роботу виконали в борг. Решта 130 вишів платили вчасно – і їхні випускники вже давно з документами. "Абсолютно однакова політика для всіх. НМУ - один із всіх вишів, чому вони вважають, що мають отримати безкоштовно", - каже керівник центру Марина Маруга. Для врегулювання конфлікту залишається менше місяця. Якщо конфлікт не вирішиться, випускники будуть позбавлені першого робочого місця і можливості вчитися в інтернатурі.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Повʼязані теми:

Наступна публікація