Випари ртуті. Кияни занепокоєні через пожежу біля хімічної лабораторії університету

Випари ртуті. Кияни занепокоєні через пожежу біля хімічної лабораторії університету

Фото: ГУ ДСНС у Києві

Співробітники університету спокійно працюють у корпусі, де два тижні тому сталася пожежа, і проводять там заняття зі студентами.

27 вересня сталася пожежа у Національному університеті харчових технологій, розташованому у центрі Києва на вулиці Володимирській. 

Вогонь спалахнув біля хімічної лабораторії на 8-му поверсі будинку. В результаті трагедії загинула людина. За даними працівників навчального закладу, які звернулися до ТСН.ua, жертвою стала завідувач лабораторії зерна. Її обвуглене тіло знайшли у ліфті наступного дня після події.

Як повідомили працівники, зараз "весь корпус просочений запахом горілого, але найстрашніше, що у повітря потрапили випари хімічних реактивів, в тому числі пари ртуті".

"У п'ятницю, 6 жовтня, всіх завідувачів зібрали на збори і змушували прибирати всі реактиви, які є на поверсі, що горів. Усім цим вже другий тиждень дихають співробітники і, головне студенти. Стан здоров'я всіх різко погіршився. Занять у корпусі університету ніхто не скасовував", - повідомила співробітниця університету, яка побажала залишитися анонімом.

Фото: Роман Сініцин

ТСН.ua звернувся за коментарями до інших співробітників університету, проте зустрів активний спротив. Зокрема, проректор Олександр Бесараб відмовив журналісту у коментарі у доволі грубий спосіб. А завідуюча лабораторії Валентина Коцюба відмовилася, зіславшись на зайнятість.

Натомість інша співробітниця вишу погодилась прокоментувати подію анонімно. За її словами, повідомлення про ртутні випари - просто чиїсь недолугі вигадки, а перебувати у будівлі цілком безпечно.

"Ми не розливали ртуть. Такого не було. Взагалі зараз є дуже багато домислів навколо цієї пожежі. Я зараз перебуваю у лабораторному корпусі. І тут купа людей, і заняття йдуть там де, це безпечно. А на тих поверхах, на 8-му і на 9-му, які зачепила пожежа, зайняття не проводять", - повідомила жінка.

Вона також уточнила, що пожежа сталася не в самій лабораторії, а в холі біля ліфта, де навіть розеток немає. Водночас сама хімічна лабораторія лишилася неушкоджена - вогонь не торкнувся навіть її дверей.

Причини пожежі наразі невідомі. ТСН.ua надіслав запити до київської поліції і рятувальників та очікує відповіді.

Повʼязані теми:

Наступна публікація