Випадок достатньо рідкісний: лікар розповів про дитину з патологією, яку залишили в пологовому "Лелека"

Випадок достатньо рідкісний: лікар розповів про дитину з патологією, яку залишили в пологовому "Лелека"

Фото: Pexels

Батьки написали відмову від доньки.

У столичному приватному пологовому будинку "Лелека" батьки вирішили залишити новонароджену дівчинку. Відмовитися від новонародженого немовляти батьків нібито спровокувала патологія, яку виявили в дитини. Батьки написали відмову. 

Чи піддається ця вада лікуванню та що кажуть медики про дівчинку — у сюжеті Сніданку з 1+1.

"Народилася дитина з не такою вже критичною вадою розвитку. Ситуація потребує медичної допомоги, але має вигляд цілком виліковної. Зовсім несподівано батьки вирішують відмовитися від дитини. Ось так просто – встали, пішли та забули. Ніби дитини і немає", — написав на своїй сторінці у "Фейсбуці" лікар-генетик, репродуктолог Валерій Зукін. Він очолює приватний пологовий будинок "Лелека" — один із найпрестижніших в Україні. 

Саме там стався випадок, який описав лікар. Історію він розповів під впливом емоцій, але на неї вмить відреагували сотні підписників. Адже пологи в цьому медзакладі одні з найдорожчих у столиці — від 49 до 108 тисяч гривень. Ще понад 20 тисяч гривень треба віддати, якщо доведеться робити кесарів розтин.

"Подружня пара чекала на здорову дитину. Якщо б народилась здорова дитина, то мені здається, що жодних проблем би не було. Але виникли непередбачувані обставини і психологічно подружня пара не була до цього готова", — каже лікар Валерій Зукін

Дитина, від якої відмовилися батьки, — це дівчинка. Вона народилася вчасно. Вагітність, за словами лікаря, перебігала нормально. Вада розвитку нібито не виявляла себе на УЗД під час вагітності. Утім, ця патологія не безнадійна. "Відверто кажучи, стосовно вад розвитку цей випадок достатньо рідкісний. Зараз дитина перебуває у дитячий лікарні. Вона нормальна, навіть симпатична. Я її бачив. Такий погляд у неї з проханням про допомогу", — каже лікар.

Відмовилися від дитини через патологію: подробиці скандального випадку в елітному пологовому будинку

Відмовилися від дитини через патологію: подробиці скандального випадку в елітному пологовому будинку

Надія Проценко — акушерка-гінекологиня із понад 40-річним стажем. Вона теж не може пояснити вчинок батьків, які залишили дитину. Утім, радить, що аби попередити ризики патологій у дитини, обстеження варто робити ще під час планування вагітності. "Якщо є фактори ризику чи в мами, чи в батька, то ми повинні це виключити. Ще до вагітності можна виключити, чи є якісь вади у родичів. Генетики складають генетичний паспорт матері і батька", — розповіла лікарка.

Утім, навіть повне обстеження не може дати стовідсоткову гарантію, що це буде абсолютно здорова дитина. 
Приватний пологовий будинок, де відмовилися від немовляти - дуже популярний серед українських зірок. Тут місяць тому вдруге стала мамою співачка Джамала. Рік тому сюди заради народження дитини заздалегідь приїхало з Харкова подружжя співака Сергія Бабкіна. Саме в цьому пологовому вчетверте стала мамою ведуча "Сніданку. Вихідний" Валентина Хамайко. 

Випадок, коли новонароджену дитину не забирають, тут стався вперше. Тепер долею дівчинки опікуватимуться соціальні служби.

Повʼязані теми:

Наступна публікація