"Він може скалічити дитині життя": у Києві батько обманом забрав у матері доньку

"Він може скалічити дитині життя": у Києві батько обманом забрав у матері доньку

Фото: із соцмереж

Чоловік сказав колишній дружині, що забере дочку лише на день, але досі не повернув.

У Києві батько обманом забрав у матері дев'ятирічну донечку. Ще 27 липня колишні чоловік та дружина, які не живуть разом, домовилися, що батько забере дитину лише на один день. Але чоловік не повернув дочку матері й дотепер.

Про це мати дівчинка Анна Гулько написала у Facebook.

"З батьком Софii ми розлученi, донька жила зi мною. Протягом всього цього часу нiяких перешкоджань бачитися батьку з донькою з мого боку не було. Вони спiлкувалися вiльно, i що спровокувало таку його нинішню поведiнку, менi важко сказати. Колишнiй чоловiк вимкнув доньчин телефон, на свій номер заблокував всі вхідні дзвінки. На зв'язок не виходить вже понад місяць, дитині забороняє спілкуватися з мамою, з друзями та рідними", — пише згорьована мати.

Ізолював від соціуму і погрожує покарати за спілкування 

Жінка розповідає, що її колишній чоловік написав заяву, що дитина не ходитиме до школи і буде навчатися дома, таким чином ізолювавши її від соціуму.

"За словами спільних друзів, батько погрожує покаранням дитині, якщо вона зв’яжеться з мамою будь-яким чином. Налаштовує дитину проти матерi, вигадуючi різні наклепи, заставляє казати неправду, що психологічно травмує дитину. Зверталась неодноразово до поліції, до служби у справах дітей, до суду. Кажуть, питання часу. Як це можливо? Бо ж за цей час рідний батько може скалічити дитині життя… Я в повному розпачi, не знаю до кого ще менi звертатися? Як повернути дитину?", — пише мама.

"Якщо дитину забирає рідний батько — це не злочин..."

У поліції Дарницького району сайту ТСН.ua підтвердили, що жінка писала заяви до поліції, але оскільки дитину забрав рідний батько, цю подію навіть не вносили до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

"Про цей випадок нам відомо. Жінка приходила, писала заяви сім чи вісім разів. Ми її пояснили, що у Кримінальному кодексі немає статті, яка забороняє рідному батьку забирати дитину. Це не вважається кримінальним злочином. Такі відносини регулює Цивільний кодекс. Ми порадили жінці звертатися до суду, і навіть не вносили відомості про подію до ЄРДР", — роповів нам пресофіцер Дарницького управління поліції Києва Євген Ласкін.

Єдиний вихід для мами звертатися до суду

Ласкін зазначив, що ювенальна поліція спілкувалася із батьком дитини, він розказав, що дочка проживає з ним та його батьками, дитина живе  в гідних умовах, доглянута, усім забезпечена. Він підтвердив, що перевів дитину на дистанційне навчання і додав, що вважає, що доньці з ним буде краще.

За словами пресофіцера, працівники служби у справах дітей відвідували родину, де живе дівчинка, і підтвердили, що дитина проживає в гідних умовах, доглянута й забезпечена усім необхідним.

"Там між батьками якісь свої розбіжності. Це не справа поліції. Єдиний вихід для матері – звертатися до суду", — підсумував Євген Ласкін.

Нагадаємо, у червні у Києві із рук у матері вихопили 10-місячного сина двоє нібито озброєних чоловіків, один з яких виявився рідним батьком дитини.

Повʼязані теми:

Наступна публікація