Вимагають поваги на дорозі: велорух приїхав під КМДА, щоб відстояти зміни до ПДР

Вимагають поваги на дорозі: велорух приїхав під КМДА, щоб відстояти зміни до ПДР

Фото: ТСН.ua

Точкою кипіння стала минулотижнева історія.

Столичні велосипедисти вимагають змін у правилах дорожнього руху. Вони мають покласти кінець свавіллю на дорогах та зверхньому ставленню деяких водіїв до велосипедистів, котрих стає дедалі більше на дорогах. Зі своїми вимогами велоспільнота приїхала до Київської мерії.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Близько сотні велосипедистів приїхали на своїх двоколісних до будівлі столичної адміністрації заявити про те, що вони є повноцінними учасниками дорожнього руху зі своїми правами. А точкою кипіння стала минулотижнева історія.

16 липня на Новообухівській трасі під Києвом стався конфлікт між групою велосипедистів та водієм позашляховика Ауді. Водій нібито підрізав велогонщиків та зачепив одного з них боковим дзеркалом. На світлофорі спортсмени наздогнали позашляховик, оточили і намагалися поговорити із автовласником. Проте водій рвонув уперед переїхав і розчавив  велосипеди і травмував двох велосипедистів. Обидві сторони написали заяви до поліції. Слідчі нині чекають експертиз, щодо пошкодженого майна та ступінь завданих травм.

"Якщо не буде тілесних ушкоджень, що спричинили тривалий розлад здоров’я, то це буде адміністративне порушення і водій буде відповідати по Адмінкодексу, якщо це будуть легкі тілесні або середньої тяжкості, то це буде кримінальна відповідальність", – каже речниця Нацполіції Київщини Віталія Грохольська.

Накипіло: столичні велосипедисти вимагають змін у ПДР

Накипіло: столичні велосипедисти вимагають змін у ПДР

Одразу після конфлікту журналісти поспілкувалися з водієм АУДІ, це президент корпорації "РОШЕН" В’ячеслав Москалевський. Він заявив, що велосипедисти демонстративно і навмисно, на його думку, порушують правила дорожнього руху, а саме занадто широко рухаються із машиною прикриття, через що створюють затори.

Травмовані спортсмени говорять про упереджене ставлення водіїв до велосипедистів і вимагають змін у правилах дорожнього руху.  

Щоб ці зміни запрацювали, треба змінювати закони. Тому від Київської мерії велосипедисти рушили до Верховної Ради з надією, що в Україні зрештою з’явиться велосипедна культура і велосипедистів будуть вважати повноцінними учасниками дорожнього руху.

Повʼязані теми:

Наступна публікація