Викрадали людей та забирали квартири: під Києвом мати п'ятьох дітей організувала банду

Викрадали людей та забирали квартири: під Києвом мати п'ятьох дітей організувала банду

Фото: Поліція Київської області

Матеріальні збитки, завдані зловмисниками жителям Київщини, сягають понад 10 мільйонів гривень.

Під Києвом мати п'ятьох дітей організувала банду, що викрадала людей та забирала квартири. До складу банди входили 11 осіб, які вчиняли тяжкі та особливо тяжкі злочини на території Києва та області.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Київської області.

Зловмисники підробляли документи та на їхній підставі продавали помешкання громадян. При цьому вони обирали квартири, власники яких померли або вели асоціальний спосіб життя.

У червні 2020 року оперативники управління стратегічних розслідувань у Київській області, слідчі поліції області за процесуального керівництва прокуратури встановили організатора та членів злочинного угруповання.

"Очолила зловмисників 37-річна жінка, мати п’ятьох дітей. Вона розробила план злочинної діяльності – члени організації обирали квартири, які не перебувають на обліках в держаних реєстрах, а їхні власники померли або ведуть антисоціальний спосіб життя. При цьому зловмисники застосовували фізичне насильство до господарів житла та проти їхньої волі вивозили до іншого місця, де утримували, поки ті не продадуть квартиру", - повідомили у поліції.

Для цього правопорушники виготовляли правовстановлюючі документи на нерухомість, зокрема залучали "свою" людину з підробленим паспортом, яка виступала у ролі власника. Також підроблювали різноманітні довідки, необхідні для подальшого продажу. Маючи повний комплект документів, виставляли нерухомість на продаж. Кошти від продажу покупці передавали "власникові", а той  - організаторці злочинної групи, яка розподіляла їх між усіма учасниками.

Матеріальні збитки, завдані зловмисниками жителям Київщини, сягають понад 10 мільйонів гривень.

Під час проведення досудового розслідування встановлено шість фактів незаконного заволодіння квартирами.

Затримали зловмисників під час спроби вивезення людей з однієї з квартир.

Нині учасники злочинної організації постануть перед судом.

Фігуранти обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 4 ст. 190 (Шахрайство), ч. 3 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини).

Максимальне покарання, яке їм загрожує, – ув’язнення до 12 років із конфіскацією майна.

Нагадаємо, чернігівські поліцейські розповіли, як не стати жертвою телефонних шахраїв.

Повʼязані теми:

Наступна публікація