"Вік не зупинити, але можна сповільнити його вплив": як почувається горила Тоні з київського зоопарку

Обстеження не виявили жодних видимих критичних змін, крім вікових, та діагнозів, які поставили б життя Тоні під загрозу.

Тоні, єдина горила в Україні, пройшов комплексне обстеження і добре себе почувається. Тож у співробітників Київського зоопарку з’явилися причини для оптимізму.

Про це повідомляє пресслужба Київського зоопарку.

"Минулого місяця у Тоні було серйозне загострення хронічної хвороби шлунково-кишкового тракту. Ситуація ускладнювалась віком горили. Адже 46 з половиною років це вже дуже глибока старість для горил. Перші тижні ветеринари Київського зоопарку робили все, аби настало полегшення. Потім Тоні стабілізували і підготували до серйозного обстеження. Для цього наші давні колеги з Інституту ветеринарії дикої природи та зоопарків ім. Лейбніца підготували план дій і узгодили його з кураторами Племінної книги по горилах та фахівцями з людиноподібних мавп Європейської Асоціації зоопарків та акваріумів", - йдеться у повідомленні.

Керувати процесом приїхав лікар ветеринарної медицини Інституту ім. Лейбніца Марк Голькель, який вже робив ветеринарний огляд Тоні кілька років тому. 

Разом з фахівцями Київського зоопарку та досвідченими українськими ветеринарами Тоні зробили рентгени, ультразвукове дослідження, ендоскопію, гастроскопію, колоноскопію, перевірили стан суглобів, взяли величезну кількість проб для аналізів. Процес робили дуже м’яко і працювали швидко.

Тоні добре переніс наркоз і навіть, здається, з розумінням поставився до процесу. Не ображався і одразу почав вимагати обід, як прокинувся. Тепер відбувається аналіз отриманих результатів.

"Та можемо зробити попередні висновки. Ми не виявили жодних видимих критичних змін та діагнозів, які поставили б життя Тоні під загрозу. В той же час обстеження показало багато вікових змін і хроніки, які можуть ускладнитись в будь-який час і призвести до появи больових відчуттів. Вік не зупинити, але можна сповільнити його вплив", - зазначили у зоопарку.

Ветеринари розроблять окрему програму профілактики та підтримки, враховуючи нові дані обстежень. Аби Тоні прожив ті роки, що йому відведено природою, з високою якістю життя.

"Саме це — благополуччя тварин, і є пріоритетом для сучасних зоопарків", - підсумували у Київському зоопарку.

Нагадаємо, на початку лютого стало відомо, що найяскравіша особистість Київського зоопарку горила Тоні захворіла.

Повʼязані теми:

Наступна публікація