Відлуння Кемерова: ДСНС вимагає закрити 13 торгово-розважальних центрів у Києві

Відлуння Кемерова: ДСНС вимагає закрити 13 торгово-розважальних центрів у Києві

Відлуння Кемерова: ДСНС вимагає закрити 13 торгово-розважальних центрів у Києві

Фото: ТСН

по Україні нарахували більше восьми сотень небезпечних ТРЦ.

У Службі надзвичайних ситуацій вимагають закрити 13 торгово-розважальних центрів у Києві. У судовому позові пояснюють - грубі порушення правил пожежної безпеки загрожують життю відвідувачів та працівників. Масштабні перевірки ТРЦ розпочалися ще в квітні після трагедії в російському Кемерові. Тоді через пожежу загинуло 64 людини, здебільшого діти. Експерти кажуть, що п’ять місяців потому ситуація з безпекою в розважальних центрах України суттєво не покращилась, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

ДСНС вимагає закрити 13 ТРЦ через порушення правил пожежної безпеки

ДСНС вимагає закрити 13 ТРЦ через порушення правил пожежної безпеки

В акті перевірки дотримання правил пожежної безпеки торгово-розважального центру на Одеській площі у квітні було зафіксовано 57 порушень. У серпні надзвичайники разом із журналістами йдуть дивитися, що за цей час змінилося.

В’ячеслав 15 років інспектував подібні заклади на дотримання правил безпеки. Тому зачинений вихід для евакуації знаходить уже на 30-й секунді нашого обстеження. Щохвилини колишній пожежник  виявляє грубі порушення правил, які можуть коштувати життя сотням відвідувачів.

Не щільно зачинені двері між поверхами та приміщеннями дозволять диму та вогню швидко розповсюджуватись будівлею. Через заблоковані вікна чадний газ присипатиме тих, хто намагається знайти вихід. Кавовий автомат у вузькому проході при паніці може наробити лиха. Причин для пожежі теж вистачає.

Чоловік, який відповідає за безпеку в супермаркеті, показує, що вдалося виправити після візиту перевіряльників: на підлозі тепер є жовта лінія, яка показує захаращений прохід чи ні. Двері на магнітах зачиняються автоматично, коли спрацьовує пожежна сигналізація. Додатковий вихід теж швидко трансформується.

Проте відкриті розподільчі коробки та подовжувачі на дерев’яних підставках змушують надзвичайників йти до суду.

"Ми подаємо до суду з вимогою призупинити роботу того чи іншого об'єкту у випадку виявлення грубих порушень норм та правил пожежної безпеки. Цей об’єкт призупиняє роботу, допоки не усуне порушення", - розповів заступник начальника Головного управління ДСНС України у Києві Назар Козяр.

У списку небезпечних - 13 столичних ТРЦ, по Україні їх нарахували більше восьми сотень. Судитися із великими грошима рятувальники можуть роками. І весь цей час порушники і далі працюватимуть, наражаючи на небезпеку відвідувачів. Квітнева трагедія в російському Кемерові сколихнула українське суспільство. Проте вчитися на чужих помилках - констатують пожежники - так і не навчила.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Повʼязані теми:

Наступна публікація