Відкриття ТРЦ у Києві: за якими правилами вони будуть працювати від 30 травня

Відкриття ТРЦ у Києві: за якими правилами вони будуть працювати від 30 травня

Фото: ТСН

Сподіваються на розуміння людей, і відповідальне ставлення до правил.

Від завтра, 30 травня, в Києві запрацюють усі торговельно-розважальні центри. Це питання, над яким політики сперечаються останній місяць.

Адже це місця масового скупчення людей. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

ТРЦ так довго були зачинені, що й геть трава поросла перед входом. Прорвати її - теж елемент підготовки до відкриття.

Біля кожного ТРЦ на вході розміщені плакати з нагадуванням про заходи безпеки, а трохи далі охорона і температурний скринінг.

"Ми встановили рамки безпеки. Ми перейняли китайський досвід", - каже комерційна директорка ТРЦ Дарія Завадська.

Температура висвічується, щойно ними пройти. Крім того, програма фіксує відсутність маски, розпізнає обличчя, і визначає наявність металевих предметів. На будь яке порушення має відреагувати охорона.

Примусити ж вдягнути маску або вийти з закладу, на жаль, не можуть, пояснює директор вже іншого торговельного центру.

"Такі повноваження є лише у правоохоронних органів. Ми можемо лише рекомендувати звернутися до сімейного лікаря, просимо не заходити до торговельного центру", - пояснює директорка ТРЦ Інна Сотнікова.

Тож дуже сподіваються на розуміння людей, і відповідальне ставлення до правил. Адже дезінфікатори є по всій території закладу, придбати маски можна на вході, у спеціальних автоматах, ще й скрізь нагадування: на лави сідати не ближче як півтора метри один від одного, і правильно займати черги.

Крім того, будь-яке місце, де може утворитися черга, чи то до ліфта, чи то до магазину, або навіть в туалет, обов'язково обладнане нагадуваннями, що необхідно дотримуватися дистанції.

Кожен із закладів вигадує свої, оригінальні наліпки, пояснюють вже в ТРЦ, що на Хрещатику. Найбільше креативу там, де їжа. Столи тут складені, і такими залишаться.

"Фудкорт від завтра він відкривається, але буде працювати виключно на виніс. Ми прибрали усі столики для того, аби не могли сидіти. Щоб все було максимально безпечно", - пояснює менеджерка торговельного центру Єлизавета Левицька.

Єдине дозволено роботу вуличних майданчиків, але також з дотриманням дистанції. Де-не-де вони навіть вже відкриті. Й подекуди видно, дистанція між людьми не скрізь півтора метри.

На продаж працюватимуть практично всі заклади, а от кінотеатри - частково, літні майданчики теж. Дитячі зони закриті. Продавці кажуть, що скучили за роботою.

Задля безпеки відвідувачів персонал торговельних центрів, переконують директори, не користується громадським транспортом, усіх привозять. А самі зали, де заклади, якщо раніше прибирали двічі на день, тепер 10-12 разів. Також щоночі роблять дезінфекцію більш концентрованими сумішами. І по всіх предметах, з якими контактують люди.

Температурний скринінг і маски: як столичні ТЦ готуються до відкриття

Температурний скринінг і маски: як столичні ТЦ готуються до відкриття

Нагадаємо, що від 11 травня в Україні скасували деякі карантинні обмеження, запроваджені для боротьби з коронавірусом. Зокрема, дозволили роботу перукарень та стоматологічних клінік, відкрили для відвідування парки й сквери. Але не всі регіони виходять із карантину однаково. У деяких запровадили так званий адаптивний карантин, а деякі, навпаки, трохи збільшили перелік "послаблень".

Повʼязані теми:

Наступна публікація