Відкриття нового корпусу ОХМАТДИТу знову переносять

Відкриття нового корпусу ОХМАТДИТу знову переносять

Відкриття нового корпусу ОХМАТДИТу знову переносять

Будівництво затримується на кілька місяців, але приміщення обіцяють здати ще цього року.

Відкриття нового корпусу дитячої лікарні ОХМАТДИТ знову переносять. Торік обіцяли, що перший комплекс запрацює в липні цього року, однак нині будівельники кажуть, що відчинити двері лікарні зможуть не раніше листопада, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Напередодні інспектувати зроблене за рік приїхав прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Наразі будівельники працюють над першим пусковим комплексом – це 4 ключових відділення із 40 запланованих. Завершують будівництво відділення променевої терапії та діагностики, трансфузіології – це буде найбільший в Україні центр по роботі з донорською кров'ю та радіоізотопної діагностики, яке допоможе виявляти пухлини у дітей на ранніх стадіях. Усе це дасть змогу впровадити цілком нові для країни методи лікування раку. Наприкінці року мають здати в експлуатацію 26 тисяч квадратних метрів нової клініки.

Відкриття нового корпусу дитячої лікарні Охматдит знову перенесли

Відкриття нового корпусу дитячої лікарні Охматдит знову перенесли

Медики пояснюють, що в Україні досі немає лікарні, де б в комплексі було можливе проведення хіміотерапії, операцій та променевої терапії. І це значно ускладнює процес лікування, бо пацієнтам доводиться виписуватися, домовлятися та переїздити до іншої лікарні. Особливо це важко, коли маленькі пацієнти для цього потребують медичного супроводу та наркозу. Інженери вже працюють над відновленням лінійного прискорювача та комп'ютерного томографа. Апаратура пролежала в холодному, вологому приміщенні без вентиляції кілька років, тож тепер фахівці сумніваються, що той-таки томограф узагалі запрацює.

Для забезпечення приміщення ліфтами та додатковим обладнанням планують оголосити тендер. На закупівлі виділять 150 млн гривень, які підуть, зокрема, на МРТ, лабораторні прилади тощо. Раніше придбаний апарат для радіонуклідної діагностики вже кудись зник, нині він у розшуку. Щодо махінацій із будівництвом нового корпусу ОХМАТДИТу відкрито не одне кримінальне провадження. Кажуть, на цьому вкрадено сотні мільйонів гривень, але найважливіше, кажуть медики, зараз не пошуки і покарання винних, а щоби відділення, життєво необхідне тисячам маленьких пацієнтів, нарешті почало працювати.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Повʼязані теми:

Наступна публікація