Відкриття метро на Виноградарі зірване і відкладається на рік - "Київметробуд"

Відкриття метро на Виноградарі зірване і відкладається на рік - "Київметробуд"

Фото: фото: Юлія Яценко

За словами головного інженера будівництва, роботи ведуться не в повному обсязі.

Завершення будівництва ділянки Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції "Сирець" на житловий масив Виноградар відкладається на рік.

Про це під час пресконференції заявив генпідрядник проєкту, голова наглядової ради ПАТ "Київметробуд" Олег Токарев.

"Зірвано терміни на рік. На рік переноситься пуск", - сказав він.

Окрім цього Токарев пояснив, що причина незадовільних темпів будівництва метро в бік Виноградаря - зміна керівництва.

"Сума тендеру - 6 млрд грн. В кінці року був отриманий аванс - 2,6 млрд грн. За рік, який ми прожили з генеральним директором Василем Кобилем, витрачено 1 млрд грн і виконані, але не підписані замовником, роботи на 150 млн грн. Від суми контракту це всього 2,5%. Тому 17 грудня наглядова рада вирішила звільнити Кобиля і призначити на посаду гендиректора Метелицю Олександра Миколайовича", - уточнив він.

Як виглядає будівництво метро на Виноградар

Як виглядає будівництво метро на Виноградар

За словами головного інженера будівництва метро на Виноградар Євгена Шатайкіна, нині роботи ведуться не в повному обсязі.

"Відтоді як Олександра Метелицю фактично відсунули від рішення проблем, почалися систематичні невиконання графіка. Ми були відведені від процесу закупівлі техніки. Техніка, яка закуплена, нині не працює в повному обсязі з тими швидкостями, які були нами закладені. Ми катастрофічно відстаємо від графіка. Зараз відставання не менше ніж на 7-8 місяців", - наголосив він.

Як зазначив керівний партнер юридичної фірми "Ільяшев і партнери" Михайло Ільяшев, зараз робиться все можливе для відновлення запису про нового гендиректора "Київметробуду" в держреєстрі.

"Міністр нічого не анулював, жодних рішень наглядової ради не скасовував і не міг скасувати, оскільки це поза компетенцією Мін'юсту. Найімовірніше, йдеться про висновки, які зробила комісія при Мін'юсті, що нотаріус, який вносив зміни до реєстру, припустився технічної помилки. Нині ці документи будуть подані нотаріусу, щоб знову були внесені відповідні зміни", - пояснив Ільяшев.

Нагадаємо, "Київський метрополітен" оголосив тендер на будівництво ділянки метро від станції "Сирець" на житловий масив Виноградар вартістю 6,3 млрд грн у січні 2018 року. Втім, дата проведення тендеру неодноразово переносилася. Останні торги метрополітен оголосив 11 вересня. Проєкт будівництва затвердили ще у липні минулого року.

На початку листопада у столичній підземці визначились із будівельником ділянки Сирецько-Печерської лінії від станції "Сирець" на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі та дільницею вилочного відгалуження в бік станції "Виноградар". Ним стало ПАТ "Київметробуд", яке запропонувало найнижчу ціну.

Повʼязані теми:

Наступна публікація