Відкриття Андріївської церкви у Києві після реставрації: стало відомо, як вона працюватиме для відвідувачів

Відкриття Андріївської церкви у Києві після реставрації: стало відомо, як вона працюватиме для відвідувачів

Фото: ТСН.ua/Юлія Желонкіна

Президент України Володимир Зеленський привітав відкриття відреставрованої Андріївської церкви.

У суботу, 12 грудня, у Києві офіційно відкривають відреставровану Андріївську церкву, що розташована на Андріївському узвозі. Від вівторка, 15 грудня, церква відчинить двері для відвідувачів.

Щонеділі та на свята тут відбуватимуться богослужіння, а в інші дні церква працюватиме як музей. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України.

Президент України Володимир Зеленський привітав відкриття відреставрованої Андріївської церкви.

"Радію, що ця унікальна пам’ятка архітектури нарешті відкриває двері для відвідувачів після тривалої реставрації. Відтепер кияни та гості столиці зможуть на власні очі побачити її чудову архітектуру та живопис. Упевнений, що наступного року матимемо ще більше таких приємних приводів для радості, адже у 2021 році розпочинаємо відновлення великої кількості пам’яток культури та архітектури України в межах Національної програми "Велике будівництво". Спільними зусиллями ми зможемо відновити багато унікальних об’єктів і зберегти їх для нащадків", – заявив глава держави.

За даними Офісу президенту, реставрація Андріївської церкви тривала 11 років. За цей час:

  • майстри відновили оригінальний колір стін, укріпили схил, фундаменти церкви та стилобату;
  • проведено реконструкцію іконостасу авторства видатного архітектора Бартоломео Растреллі, якому повернуто автентичне розташування ікон;
  • у будівлі встановлено сучасне освітлення;
  • для людей з вадами зору та дитячих екскурсій майстри вилили з гіпсу окремі елементи оздоблення храму, щоб до них можна було доторкнутися та відчути їхню форму.

Андріївська церква споруджена за проєктом архітектора Бартоломео Растреллі у стилі бароко. Вона є пам’яткою архітектури та монументального живопису XVIII ст. світового значення, входить до складу Національного заповідника "Софія Київська". Церкву внесено до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Як зазначатьєся, незабаром Україна подаватиме номінаційне досьє для включення Андріївської церкви до основного переліку.

Нагадаємо, що 2021 року в Україні планують запустити програму "Велика реставрація", яка повинна не тільки зберегти об’єкти культури, а й створити умови для їхнього розвитку. Завдяки цьому бюджет має наповнитися додатковими коштами.

Андріївська церква залишиться у власності держави

Андріївська церква залишиться у власності держави

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
597
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація