Вибух у житловому будинку на Позняках: досудове розслідування завершено, названо підозрюваних

Вибух у житловому будинку на Позняках: досудове розслідування завершено, названо підозрюваних

Фото: Прокуратура міста Києва

Вибух газу стався через порушення службовими особами Київгазу вимог ряду нормативно-правових актів.

У Києві завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно п'яти службових осіб "Київгазу" за фактом вибуху у житловому будинку на Позняках, що стався 21 червня 2020 року.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Згідно з матеріалами досудового розслідування, вибух газу, що призвів до обвалу конструкцій десятиповерхового багатоквартирного житлового будинку, загибелі п’ятьох людей та травмування трьох, стався через порушення службовими особами "Київгазу" вимог ряду нормативно-правових актів.

Зокрема, йдеться про порушення "Правил безпеки систем газопостачання", "Кодексу газорозподільних систем" та інших, в частині встановлення технологічної перемички (байпасу) у внутрішньобудинковий газопровід замість знятого лічильника газу.

Крім того, внаслідок втрати житла мешканцям будинку заподіяно матеріальну шкоду на загальну суму понад 53 млн грн.

Вказане підтверджується висновками проведених експертиз.

Серед підозрюваних - перший заступник голови правління АТ "Київгаз", троє головних інженерів Управлінь експлуатації газового господарства та начальник служби охорони праці.

Дії службовців кваліфіковано за ч. 2 ст. 272 КК України, тобто порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві, особою яка зобов’язана їх дотримуватись, що спричинило загибель людей.

Вказаним особам в порядку ст. 290 КПК України оголошено про завершення слідства та відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення. Після цього обвинувальний акт буде скеровано до суду для розгляду по суті.

Нагадаємо: 

  • Потужний вибух у 10-поверховому будинку на Позняках у Києві стався зранку 21 червня. Мешканців двох будинків відселили через можливість обвалу аварійних конструкцій.
  • З-під завалів будинку рятувальники дістали тіла п'ятьох загиблих. Троє із них — родина 18-річної Анастасії Недашковської. Дівчина одночасно втратила батька, матір та брата. 
  • Після проведення експертизи правоохоронці повідомили, що вибух, найімовірніше, спровокувала газова суміш. Попередні тести показали, що в частково обваленому будинку вибухівки не було.

Кішку Еліс, яку дістали з-під завалів будинку на Позняках, віддали у сім`ю

Кішку Еліс, яку дістали з-під завалів будинку на Позняках, віддали у сім`ю

Повʼязані теми:

Наступна публікація