Вибух у багатоповерхівці на Позняках: стан газових мереж в будинку був задовільним - "Київгаз"

Вибух у багатоповерхівці на Позняках: стан газових мереж в будинку був задовільним - "Київгаз"

Фото: Київгаз

За даними представників компанії, запаху газу в будинку не було.

Співробітники компанії "Київгаз" напередодні проводили повірку лічильників у багатоповерхівці Києва, де вранці 21 червня прогримів потужний вибух.

Про це заявила представниця "Київгазу" Олена Мічуріна, пише УНІАН.

"Не тільки в цьому будинку, але і в Києві щодня ми проводимо не заміну, а повірку лічильників. Знімали не тільки минулого тижня, а і протягом місяця. Це обов’язкова щоденна робота "Київгазу". У нас є графіки, ми повідомляємо на сайті, це не якась унікальна процедура, яка була тільки в цьому будинку", - сказала вона.

За словами Мічуріної, повірка проводиться раз на 8 років. Зокрема, лічильники знімаються, щоби перевірити їхню справність. 

"Ставиться своєрідна заглушка, і після цього перевіряється наявність на витоки газу. Тобто, в той період, коли там перебували наші працівники, ніяких скарг і запаху газу не було. Загальний стан газових мереж в будинку, наскільки я зараз знаю попередньо, то все окей, задовільний стан мереж, але треба уточнювати", - наголосила представниця "Київгазу".

Водночас Мічуріна не змогла відповісти щодо надходження скарг від мешканців будинку, а також про причини вибуху.

"Причини зараз з’ясувати неможливо, тому що туди нікого не пускають, надзвичайники зараз розбирають стіни і дуже акуратно, тому що є загроза, що обвалиться і далі. Тобто, допустити газовиків туди сьогодні точно не вдасться. Все, що зробили ми, – це негайно відключили постачання до всього будинку, щоб не погіршилась ситуація. Зараз все керівництво тут перебуває на місці, представники ДСНС, представники "Київгазу", і тільки після висновків цієї комісії можна буде робити висновки щодо причин вибуху - чи це газ, або вибухівка, або щось інше", - резюмувала вона.

Зазначимо, мешканці будинку, де стався вибух, розповідали, що декілька днів відчували запах газу, а також нещодавно до них приходили представники компанії "Київгаз" для повірки лічильників.

Читайте також:

Вибух у багатоповерхівці в Києві: зруйновано перекриття між п’ятьма поверхами - ДСНС

У "Київгазі" проводять обшук через вибух у житловому будинку

Вибух в будинку у Києві: як виглядає зруйнована багатоповерхівка на відео з квадрокоптера

"Замість кімнати залишилася суцільна діра": мешканка будинку у Києві, де пролунав вибух, розповіла про порятунок сусідом

Повʼязані теми:

Наступна публікація