Вибух будинку на Позняках: нові квартири постраждалим, їхні емоції та плани на аварійний будинок

Вибух будинку на Позняках: нові квартири постраждалим, їхні емоції та плани на аварійний будинок

Три дні рятувальники розбирали завали і шукали під ними людей. Дістали 5 тіл.

Нові квартири для потерпілих від вибуху в будинку на столичних Позняках. Сьогодні президент передав сертифікати на житло 12 родинам.  Десятиповерхівка рвонула в неділю. Точної причини вибуху поки що не називають. Однак мешканці будинку розповідали - кілька днів вони чули запах газу.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Три дні рятувальники розбирали завали і шукали під ними людей. Дістали 5 тіл. Увесь під'їзд тим часом відселили, заходити в квартири, щоб забрати речі, людям не дозволяють. Це небезпечно. Багато хто з мешканців нині перебувають в одному зі столичних інтернатів. Саме туди і приїхав Зеленський.

Сьогодні 12 родинам повідомили про те, що їм треба готуватися до отримання сертифікатів на нове житло. Це при тому, що ще напередодні не було чіткої інформації, як це буде відбуватися, як їм компенсуватимуть житло, де вони будуть оселятися - жодної інформації не було. Сьогодні їм сказали приїхати до інтернату, щоб отримати сертифікати. 

Президент передав сертифікати на житло 12 родинам, які жили у будинку на Позняках, що вибухнув

Президент передав сертифікати на житло 12 родинам, які жили у будинку на Позняках, що вибухнув

По обіді туди з'їхалися столичні чиновники, мер столиці, його заступники. Туди ж приїхав і президент України Володимир Зеленський. Спершу він зайшов усередину будівлі і там віч-на-віч зустрівся із двома людьми, які втратили під час трагедії рідних – дівчина, яка втратила всю родину та чоловік, який втратив батька. Там він їм вручив сертифікати на нові квартири. 

Згодом він вийшов на вулицю і після слів співчуття почав роздавати мешканцям сертифікати. Житло, яке дає держава – квартири в новобудові в Голосіївському районі столиці. Вони вже збудовані, проте поки що без ремонту. Впродовж місяця іншим 26 мешканцям аварійного під'їзду також роздадуть сертифікати.

"Ми першим 12 сім'ям віддамо ці сертифікати, а всім іншим – упродовж місяця добудується це нове житло і все віддамо. Це – нові квартири, тому якщо можна потерпіти, щоб зробити ремонт", – заявив президент України Володимир Зеленський.

У тих, хто отримав пакунки, були дуже різні емоції. Одні плакали від радості, мовляв, хоч щось зрушилося із мертвої точки, а інші недовірливо перепитували і у президента і у міських чиновників, чи це не фейк, чи це не обмін заради піару, чи будинки дійсно збудовані, чи там все гаразд із документами і чи не буде проблем під час оформлення.

Ремонт пообіцяли зробити за ті кошти, які раніше виділяли КМДА і уряд на придбання житла.

Щодо аварійної ж будівлі сьогодні повідомили, що речі із 8 та 9 поверхів почнуть забирати і віддавати людям, коли почнуть розбирати будинок, якщо це вдасться зробити за допомогою спеціальних кранів. Але це все буде після обстеження будівлі. Тоді, коли почнуть розбирати, два навколишні будинки знову відселять. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація