Вибух будинку на Позняках: чи отримають мешканці аварійної частини будівлі якісь компенсації

Вибух будинку на Позняках: чи отримають мешканці аварійної частини будівлі якісь компенсації

Фото: Фото Наталії Нагорної/ТСН

Сьогодні їм уже озвучили суми - це від 50 до 100 тисяч гривень.

Власники всіх квартир 6 під'їзду отримають виплати від місцевої влади. Сьогодні їм уже озвучили суми - це від 50 до 100 тисяч гривень. І тепер вирішується питання щодо забезпечення їх житлом, адже повернутися до своїх домівок вони не зможуть.

Що обіцяють натомість та чи задоволені потерпілі цими варіантами - в сюжеті ТСН 19:30.

Під Дарницькою райдержадміністрацією збирається близько пів сотні мешканців, які в один день залишились без даху над головою. Усі вони хочуть нарешті почути - чи відшкодують їм втрати й де вони будуть жити надалі. 

Усередину пускають по одному представнику від власників кожної квартири. Долею тих, хто житло винаймав, поки не опікується ніхто. 

Голова РДА на зустріч із постраждалими приїхав з мерії - зі свіжими новинами. Обіцяє - компенсація буде трирівневою, її отримають власники кожної з квартир. 

"50 тисяч гривень - це матеріальна допомога на квартиру, на кожну квартиру. 70 тисяч гривень - це матеріальна допомога на кожну людину, яка потерпіла, тобто є пошкодження здоров'я, і 100 тисяч гривень отримає кожна родина на кожного загиблого члена родини", – пояснює він.

Далі переходять до питання - що робити з житлом. Наразі розглядають два варіанти: або відшкодування вартості або забезпечення рівнозначною за площею квартирою. Щоправда, в першому разі є проблема - ціна, за якою держава вираховує вартість квартири, не відповідає ринковій, а в другому доведеться почекати, бо сама процедура займає чимало часу. 

Власники квартир на Позняках отримають виплати від місцевої влади

Власники квартир на Позняках отримають виплати від місцевої влади

Швидше за все, найнижча ціна буде в комунальних забудовників. Місто викупає в них квартири, квартири отримують власність міста. І тільки після цього місто приймає рішення про передавання цих квартир у приватну власність.

Але це стосується лише тих, у кого помешкання було приватизоване. 7 квартир перебувають у приватній власності, тож їм можуть запропонувати лише комунальне житло, але безкоштовне. 

Так само незрозумілою залишається доля тих, хто орендував житло в цьому під'їзді. Про компенсацію їм не йдеться, і свої речі вони забрати не можуть. Бо їх не пускають рятувальники. 

Загалом результатами зустрічі постраждалі незадоволені. Кажуть - жодної конкретики так і не почули. 

"Це можна було навіть не слухати. Це було ясно і так. Що він може сказати? Він навіть не знає, що робиться зараз там. Він обіцяє одне, ті - інше. А в результаті може вийти, шо ані того, ані іншого. Ні, ну щось дадуть, але...", – кажуть мешканці.

Уже по обіді про компенсацію постраждалим заявляють і в "Укразалізниці". Частина мешканців цього під'їзду - це залізничники. Двоє з них та ще двоє членів їхніх родин загинули. Організацію поховання на себе бере "Укрзалізниця". І також обіцяє допомогти всім іншим. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація