Весна у Чорнобильському заповіднику: співробітники оприлюднили милі фото

Розпустились проліски, повертаються перші перелітні птахи, вдень вже можна зустріти комах.

За календарем природи весна розпочалась цього тижня. Саме тоді максимальні температури повітря стало перейшли нульову відмітку. Однак це лише перший, початковий, період весни. Співробітники Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника оприлюднили фото пробудження природи.

"У цей час триває інтенсивне танення снігу. Пройшов перший весняний дощ. На річках почався льодохід. З'являються перші ознаки пробудження життя: розпустились проліски, повертаються перші перелітні птахи, вдень вже можна зустріти комах", - йдеться у дописі під фото.

На Прип'яті – скресла крига. Так, цього року льодохід важко назвати яскравим та приголомшливим. І не дивно: затяжна весна з чергуванням тепла і поверненням холодів. Втім, на окремих ділянках щастить побачити й потужні потоки криги.

Співробітники також опублікували фото диких тварин, які потрапили у "фотопастку".

"Дикі тварини, звісно, полохливі. Але ще вони бувають дуже допитливими. От цікаво їм, а чиє то "око" там підморгує? Тож треба і свій писок чи морду всунути поближче до фотопастки: тікати чи не тікати? Але спочатку обнюхати, заглянути в об’єктив, здивуватись і почимчикувати далі по власних справах", - йдеться у дописі під фото.

Нагадаємо, у Чорнобильському заповіднику показали рідкісного птаха, який атакує дослідників. Вперше для України гніздування сови бородатої було виявлено в 1985 році на території Поліського природного заповідника. У зоні відчуження цього хижого птаха помітили в 2003 році. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2256
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація