"Велике будівництво" у серпні відкриє першу інноваційну платформу City Express на станції Святошин

"Велике будівництво" у серпні відкриє першу інноваційну платформу City Express на станції Святошин

Фото: УНІАН

У серпні після реконструкції за програмою Президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" в Києві буде відкрита залізнична платформа "Святошин".

Вона стане першою платформою в рамках проекту City Express і багато в чому буде інноваційною. Про це повідомляється на сайті "Укрзалізниці".

"Станція - перша тестова площадка для впровадження новітніх технологій і IT-рішень. Такі технології компанія масштабує по всій Україні", - зазначив в.о. голови правління АТ "Укрзалізниця" Іван Юрик.

Станція "Святошин" є великим транспортним хабом для пів мільйона людей, що проживають у столичних районах Борщагівка, Академмістечко, Нивки, Святошин, а також для транзитних пасажирів, що прямують з Ірпеня, Бучі, Немішаєва, Ворзеля і Коростеня.

Після реконструкції платформа, яка останнього разу капітально ремонтувалася в 1977 році, стане високою, що забезпечить комфортний доступ пасажирів до поїздів, в тому числі маломобільних груп населення.

Крім цього, на вході на платформу будуть встановлені турнікети і автомати для купівлі квитків. Крім зручності для пасажирів, це дозволить також вирішити проблему безквиткового проїзду і обліку пасажирів, що користуються пільгами. Такий облік допоможе у майбутніх взаєморозрахунках з місцевою владою і, одночасно, збільшить надходження від приміських перевезень, пояснив Іван Юрик.

Крім цього, оновлена ​​станція "Святошин" буде обладнана сучасними системами освітлення, оповіщення, відеоспостереження та безпеки.

Аналогічні перетворення наступного року чекають і на інші платформи Києва. Зокрема, за словами керівника УЗ, на приміському вокзалі станції Київ-Пасажирський замість низьких також будуть влаштовані високі платформи.

Нагадаємо, всього в проекті City Express наразі беруть участь три міста: Київ, Дніпро і Харків. Про це раніше повідомив заступник керівника Офісу Президента, координатор програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко.

Наступна публікація