Окуєву розстріляли з рідкісної зброї. Підозрюваний заперечує свою провину, але його взяли під варту

Окуєву розстріляли з рідкісної зброї. Підозрюваний заперечує свою провину, але його взяли під варту

Фото: Громадське

Чоловіка взяли під варту на два місяці без права внесення застави.

14 січня в Києві Святошинський суд обрав запобіжний захід Ігорю Редькіну - тримання під вартою до 11 березня без можливості внесення застави. Його підозрюють у вбивстві доброволиці Аміни Окуєвої. Він же повністю заперечує свою причетність.

Редькін сказав, що не пам'ятає, де він був 30 жовтня 2017 року - у день вбивства Окуєвої. Про це повідомляє "Громадське".

На запитання, звідки тоді на автоматі його ДНК, Редькін відповів: "Звідки я знаю... Говорят, в Москве кур доят".

Редькін також зазначив, що під час затримання він їхав до реабілітаційного центру. За його словами, без знеболювальних він не може навіть кермувати автівкою. Каже, що готовий пройти медекспертизу, аби довести, що не міг бути вбивцею Окуєвої.

Тим часом директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко розповів, що автомат, з якого розстріляли машину добровольців Адама Осмаєва і Аміни Окуєвої, був вироблений у колишній Чехословаччині, є рідкісним для України. Армійський автомат Sa vz. 58 калібру 7,62×39 мм виробництва Česká Zbrojovka знайшли за 600 метрів від місця вбивства Окуєвої.

"Він лише зовні нагадує автомат Калашникова. Це насправді інша зброя, досить рідкісна на пострадянському просторі взагалі, а в Україні і поготів. Він був переданий злочинцеві-стрілку спеціально для скоєння вбивства, а це - чітка ознака замовності злочину. І для нього було використано бронебійні патрони для більш смертельного ураження", - написав Шевченко у Facebook.

Такі автомати виробляли в колишній Чехословаччині від 1958 до 1984 року.

"Таких стволів багато у Чехії, Словаччині, на Кубі та у країнах Африки. В Україні, повторюся, це дуже рідкісна зброя. Тому вона стала ключем для розкриття", - пояснив Шевченко.

Знаряддя злочину. Експерти ДНДЕКЦ МВС України встановили: скинута стрільцем за 600 метрів від місця злочину зброя, з...

Опубліковано Артемом Шевченком Понеділок, 13 січня 2020 р.

Нагадаємо, вбивство Аміни Окуєвої сталося 30 жовтня 2017 року в селищі Глеваха під Києвом. Невідомі здійснили постріли по автомобілю з кущів. Аміна Окуєва від отриманих поранень померла. Її чоловік Адам Осмаєв був поранений - він вижив. Прокуратура взяла справу під особливий контроль.

Раніше на Окуєву та Осмаєва був вчинений замах на вбивство. Стрілянина сталася 1 червня на столичному Подолі. Осмаєва раніше підозрювали в підготовці вбивства президента Росії Володимира Путіна.

Імовірний кілер учасниці АТО Аміни Окуєвої – член злочинного угруповання та вихідець з Дагестану. Про це розповів голова управління поліції в Київській області Андрій Нєбитов. За словами правоохоронця, поки тривають певні слідчі дії, які дадуть відповідь, чи брала ця особа участь лише в передаванні зброї, чи безпосередньо стріляла. Нєбитов переконує, що в поліції достатньо доказів, однак відмовився розповідати деталі, аби не зашкодити слідству.

У поліції розповіли подробиці затримання підозрюваного в організації вбивства Аміни Окуєвої

У поліції розповіли подробиці затримання підозрюваного в організації вбивства Аміни Окуєвої

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація