Варварські розваги: у Києві молодь орендує квартири, влаштовує там погроми і викладає у Мережу

Варварські розваги: у Києві молодь орендує квартири, влаштовує там погроми і викладає у Мережу

Фото: Novosti-N

До справи долучилися не тільки підлітки, а й блогери та пранкери, заради хайпу вони здатні довести житло до жахливого стану.

У Києві рієлтори зіткнулися з проблемою – орендарі громлять квартири, які винаймають подобово. Схвильовані господарі виявляють повністю зруйновані помешкання.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL.

Підлітки на ховаються і вихваляються дебошем у Мережі

Співвласниця рієлторської компанії Олена Моїсеєва розповіла в соцмережі, як група підлітків розгромила одну з їхніх квартир.

"Винайняв у нас на добу квартиру хлопець (звати молодика Артем Білоусов), на вигляд пристойний і культурний. Орендував через Airnbnb, сервіс гарантує підтримку й компенсацію в разі пошкодження житла. Ну і сюжет банальний – тусовка, вечірка, купа підлітків, розгром. Сусіди вчасно повідомили, що біда, біжіть сюди! Дізнаємося у колег, виявляється, що вони знайомі з ним і теж розгром квартири", – зазначила вона.

Компанія підлітків зовсім не приховує свої тусовки. Вони розміщують фото та відео в Instagram і демонструють широкому загалу, як п'ють, курять, і не тільки цигарки. Водночас б'ють щось у квартирі, фотографуються у ваннах, смітять тощо.

Фото: instagram.com/ukrainian_hooligan

З Instagram видно, що дівчата і хлопці також люблять кататися на скейтах, тусуються на Поштовій площі у Києві та біля пам'ятника на площі Перемоги.

Сподіваємося відшкодувати збитки через суд

Рієлторка намагалася розшукати родичів цих буйних підлітків, опублікувавши їхні фото, але, на жаль, їй це не вдалося.

"Збиток завдали на 61 тисячу гривень. Взяли і пробили в холодильнику діру. Звичайно, ремонту техніка тепер не підлягає, його потрібно замінити. Поліція на виклик не приїхала. Ми намагаємося боротися з Airbnb, щоб отримати компенсацію. Але після кризи цей сервіс працює не дуже добре. Усілякими бюрократичними шляхами намагається відмовити нам у виплатах", – розповів виданню один із власників цієї рієлторської компанії Михайло Моїсеєв.

За його словами, останнім часом також з'явилися пранкери, які винаймають подобово квартири і псують їх, можуть перефарбувати стіни, шпалери, і зняти все це на відео. І якби ж то колір стін тільки змінити, вони малюють посеред квартири коноплю. Звичайно, доведеться все ремонтувати.

"Я не знаю, навіщо вони це роблять. Викладають усе в соцмережі. Їм розвага, а нам збитки", – каже Михайло.

Рієлтор Артем Борисенко теж згадав історію, як один із відеоблогерів зіпсував квартиру. "Він там кілька днів був. Перефарбував усі стіни, намалював чудернацькі малюнки. І втік, як ні в чому не бувало. Ми потім його знайшли, вимагали відшкодування, звісно, він нічого платити не хоче. Зараз юристи займаються цим, сподіваємося, що через суд відшкодуємо збитки", – зазначає Борисенко.

Загострення - під час карантину

Під час карантину по Києву буквально прокотилася хвиля подібних розваг. Ймовірно, тому що заклади були зачинені, а підліткам хотілося потусити.

Так, на Печерську в Києві студенти винайняли квартиру і вкрали з неї техніку – плазмову панель і кавоварку. Поліція приїхала на виклик. Там припускають, що молодик надав фальшиві документи під час укладання договору про оренду, житло він винайняв спеціально для вечірки та погрому.

Останнім часом подібні випадки почастішали.

"Це якась біда. Групи молодих людей знімають хороші квартири під вечірки, дні народження. Причому вибирають непогані квартири з ремонтом у центрі Києва на вихідні. Два дні відпочивають, потім на зв'язок не виходять. Приїжджаємо, а там просто жах. Не тільки карнизи й фіранки обривають, пропалюють хороші дивани, матраци, меблі розбивають немов, на дрова, б'ють скло. І можуть прихопити із собою плазми, мікрохвильовки, деталі від душових. Одного разу розламали унітаз. І потім спробуйте такі втрати відновити господарям!" – обурюється рієлторка Лариса Ващенко.

Удавана інтелігентність

Рієлторка Євгенія навчилася відрізняти проблемних клієнтів і вже за версту чує підступ.

"Як правило, вони підсилають дівчинку або дуже пристойного хлопця для укладення договору. Але мене не проведеш. Я починаю розпитувати, довго дивлюся паспорт клієнта і зрештою відмовляю", – каже вона.

Цього жінка навчилася після випадку, який стався взимку. Тоді винаймати дачний будиночок за Києвом до неї прийшла дуже пристойна дівчина, сказала, що збирається святкувати день народження з колегами по роботі та навіть батьками.

"Щось мене в ній насторожило, аж надто вона хотіла здатися інтелігентною і правильною. Коли я поїхала забирати ключі від будиночка, то вже біля воріт мені стало зле, там навіть вікно було вибито. Усередині все перевернуто, ліжко розвалене, подушки порвані, у дверях дірки. Документи дівчини виявилися підробленими. Ми потім їхнє відео знайшли в Instagram", – розповідає Євгенія.

Як боротися з орендарями-варварами

Юристи кажуть, що єдиний спосіб боротьби з такими орендарями – це висновок офіційних договорів на оренду, тоді у вас на руках залишаться копії їхніх документів.

"Крім того, можете брати хорошу заставу, яку повернете, якщо ніхто нічого не поб'є в квартирі. Хоча бувають такі збитки, що нічим вже не покриєш. І все у квартирі детально знімайте на відео, перш ніж передавати в чужі руки, щоб потім ніхто не говорив, що унітаз був зламаний або ще щось. Ну, і потрібно перевіряти документи клієнтів, щоб не виявилося, що вони фальшиві. Можете пошукати цих людей у соцмережах, щоб зрозуміти, з ким маєте справу. І підліткам краще житло не здавати", – радить юрист Віктор Шевченко.

Раніше повідомлялось, що у столиці банда аферистів вивозить і продає майно з орендованих квартир

Квартирне питання: власник квартири на Печерську і орендарка не поділили меблі

Квартирне питання: власник квартири на Печерську і орендарка не поділили меблі

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація