В'ятрович розповів про додаткове значення графіті на Грушевського після їх віднови

В'ятрович розповів про додаткове значення графіті на Грушевського після їх віднови

В'ятрович розповів про додаткове значення графіті на Грушевського після їх віднови

Фото: Архів

Це буде перемога над спробами забуття історичних подій, вважає він.

Портрети і цитати Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка повернуть на фасад будинку на вулиці Грушевського в столиці. Про готовність відновити знищені бізнесменом символи Майдану заявили одразу кілька київських художників і сам автор, якого ми знаємо під псевдонімом "Соціопат", ідеться в сюжеті ТСН.16:45.

У понеділок під охороною приватної структури власники вивозили з магазину елітні меблі та прибирали наслідки погрому, що вчинили розлючені кияни через знищення революційних графіті активісти. Малюнки прикрашали стіну від лютого 2014 року, портрети стали однією з візитівок Революції гідності та історичною пам'яткою столиці. Але в суботу їх замалював чоловік, за роботою якого пильно стежив власник магазину елітних меблів. Згодом він у соцмережах графіті назвав живописом у лапках та запропонував шукати схоже мистецтво на базарі.

Скандал із революційними портретами на фасаді будинку на вулиці Грушевського набирає обертів

Скандал із революційними портретами на фасаді будинку на вулиці Грушевського набирає обертів

Тепер Ігор Доценко запевняє, що він портрети не чіпав, а замалював графіті невідомий комунальник. "Я був у повному шоці. Мене вже чекали, вже почали фотографувати. Якийсь підставний маляр. Є слідство, прокуратура відкрила справу, поліція відкрила справу та СБУ відкрила справу. Я думаю, що три такі компетентні організації розберуться, хто влаштував цю провокацію", - твердить власник крамниці.

У столичному благоутрої ТСН заявили, що вони нічого не замальовували. Не робили цього і працівники інституту історії НАН України, якому належить будівля. Якщо правоохоронці знайдуть винного – його оштрафують. Автор малюнків наразі перебуває у тривалій відпустці на заході країни, оригінали і трафарети картин у нього. "Соціопат" людина не публічна, коментарів на камеру не дає, але в соцмережах повідомив, що готовий поновити свої малюнки. "Я обіцяю вам усім, що відновлю Трилогію, як тільки ситуація набуде правильного розвитку", - заявив він.

Поновлення революційного живопису на фасаді обіцяють і в Інституті національної пам'яті, але так само не уточнюють термінів. "Ці відновлені або реставровані графіті отримають додаткове навантаження, як символ перемоги над спробами забуття", - впевнений директор інституту Володимир В'ятрович.

Власник крамниці на словах намагається залагодити конфлікт, але навіть на фарбу витрачатися не хоче. "Я вважаю, що вони мають прийти і відновити. Художники приходять зі своїми фарбами. Не підколюйте мене", - каже він. Активісти ж тим часом не вважають скандал вичерпаним і обіцяють заспокоїтися лише тоді, коли власник магазину разом зі своїм елітним крамом забереться геть з місця, де гинули люди.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

Повʼязані теми:

Наступна публікація