В'ялена риба відправила до реанімації ще одного киянина

В'ялена риба відправила до реанімації ще одного киянина

Фото: pixabay.com

У чоловіка виявили ботулізм після вживання продукції ФОП Меркулов А.В.

У Києві зареєстровано ще один випадок захворювання на ботулізм через вживання в'яленої риби промислового виробництва.

Про це повідомили у прес-службі Держслужби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

"Хворий 20 травня придбав в'яленого карася (виробник – ФОП Меркулов А.В.) в гіпермаркеті "АШАН" ТОВ "АШАН УКРАЇНА ГІПЕРМАРКЕТ", за адресою: м. Київ, проспект Генерала Ватутіна, 2. 28 травня хворий вживав у їжу рибу в'ялену, 30 травня відчув погіршення стану здоров'я, 31 травня звернувся за медичною допомогою", - йдеться у повідомленні.

Лікарі встановили чоловіку попередній діагноз – ботулізм та госпіталізували до реанімації Олександрівської клінічної лікарні м. Києва.

Фото: Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів

Наразі фахівці проводять епідеміологічне розслідування інциденту.

За даними уповноважених лікарів ветмедицини, продукцію цього виробника (11 кг 730 г густери, 18 кг 196 г в'яленої соломки судака, 10 кг 685 г в'яленого судака) відкликали з реалізації в супермаркеті "АШАН". Окрім цього у Київській області відкликали з реалізації 405,01 кг рибної продукції цього виробника.

Для запобігання реалізації в столиці в'яленої риби виробництва ФОП Меркулов А.В. листами проінформовано органи влади, зокрема, КМДА, Головне управління Нацполіції у Києві, управління Держпродспоживслужби. Також були повідомлені органи влади у Кіровоградській області, де можуть продавати рибну продукцію цього виробника.

Нагадаємо, минулого тижня у Києві зафіксували три випадки захворювання на ботулізм, один із них завершився смертю пацієнта. Усі потерпілі їли в'ялену рибу одного і того ж виробника, хоча й придбану в різних крамницях. Як з'ясувалося, ця риба була вироблена підприємством, яке розташоване біля м. Світловодськ Кіровоградської області.

Пізніше до вінницької лікарні потрапили батько і син, які поїли в'яленого карася того самого виробника. Родина Шевчуків з'їла по пів рибини, але отрути в ній було стільки, що лікарі ледве врятували чоловіків.

Повʼязані теми:

Наступна публікація