В УГКЦ заявляють про руйнування собору в Києві через забудову історичного ландшафту

В УГКЦ заявляють про руйнування собору в Києві через забудову історичного ландшафту

Фото: УНІАН

На лівому березі триває скандал навколо однієї із забудов.

В Українській греко-католицькій церкві заявляють, що Патріарший собор Воскресіння Христового в Києві руйнується через недотримання законності сусіднього будівництва на Микільській Слобідці.

Церковники зазначають, що забудовник відновив будівельні роботи, не провівши переговорів щодо усунення можливого руйнівного впливу будівель. Крім того, державні контрольні органи не надали жодних експертиз, а заяви столичної влади про зменшення поверховості також залишились словами.

В УГКЦ також стверджують, що забудовник проводить будівельні та ландшафтні роботи на земельній ділянці, яка є у власності "Ощадбанку".

"Церква далі обстоює позицію, згідно з якою має бути збережене цільове призначення земель довкола Патріаршого собору УГКЦ, з урахуванням вимог щодо збереження пам'ятки ландшафту "Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпра", з врахуванням прибережної захисної смуги в 100 метрів", - наголошується в заяві.

Нагадаємо, під загрозою руйнування через забудовників постійно перебуває Софія Київська - національний заповідник, який охороняється ЮНЕСКО. Будівництво у так званій буферній зоні пам'ятки - на території Верхнього міста - проводиться без належних досліджень щодо впливу на фізичні умови існування пам'яток комплексу, а також на історико-містобудівне середовище. Так, через будівництво, зокрема, підіймається рівень ґрунтових вод, що може призвести до просідання та руйнування собору.

Повʼязані теми:

Наступна публікація