В СБУ та прокуратурі пояснили перебування на волі затриманого націоналістами бойовика Лусваргі

В СБУ та прокуратурі пояснили перебування на волі затриманого націоналістами бойовика Лусваргі

Фото: УНІАН

Усе впирається в процедурні моменти, переконують силовики.

У середмісті Києва піймали і відвели до СБУ бразилійсько-донбаського терориста Рафаеля Лусваргі, історія котрого схожа на південноамериканський серіал. Восени 2014 року він приїхав до України і більше року воював у так званій "ДНР", а потім потрапив до рук правоохоронців в аеропорту "Бориспіль", отримав вирок у 13 років за ґратами, але дивним чином опинився на волі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Коли з’явилася інформація про те, що Лусваргі спокійно мешкає на території Свято-Покровського Голосіївського монастиря, туди вирушили представники "Національного корпусу" та інших патріотичних організацій. "Ми бачимо, як СБУ реагує на явних сепаратистів. Всі можуть легко знайти відео в інтернеті, де він заявляє, що вбивав, буде вбивати і хоче вбивати. Він заявляв, що звільнить Київ від "фашистських загарбників" і тим самим закінчить війну". – розповів активіст Сергій Філімонов.

У середмісті Києва піймали бразильця Лусваргі, який воював на сході України на боці бойовиків

У середмісті Києва піймали бразильця Лусваргі, який воював на сході України на боці бойовиків

Згідно з рішенням суду в січні 2017 року, бразилець зараз мав би відбувати 13-річний тюремний термін, однак апеляційний суд визнав, що вирок ухвалено всупереч закону, бо розглядати справу мав не Печерський суд Києва, а Павлоградський районний суд Дніпропетровської області. Запобіжний захід Лусваргі скінчився, і він вийшов на свободу, а коли його затримали націоналісти – почав каятися та переконувати, що нікого не вбивав, а з міномета стріляв на навчаннях терористів. "Це помилка. Знаю, що буде коштувати багатьох років тюрми", - запевнив Рафаель.

Активісти привели іноземця під стіни СБУ. Слідчі служби запевнили, що вже скерували обвинувальний акт до суду, розгляд документів триває. Тепер правоохоронці планують дослідити всі обставини перебування Лусваргі в Києві та допитати його щодо контактів із терористами "ДНР". "СБ України наголошує, що зібрана слідчими СБУ доказова база, стосовно участі Лусваргі у незаконних збройних формуваннях терористів повністю була підтверджена рішенням суду першої інстанції. Рішення, яке викликало обурення значної частини суспільства, базується виключно на процедурних моментах. Наразі він перебуває у СБУ, де з ним проводяться відповідні процесуальні дії згідно із чинним законодавством України. Служба додатково інформуватиме громадськість про справу щодо вказаного громадянина Бразилії", - запевнили в СБУ.

У ситуацію також втрутилася столична прокуратура – там кажуть, що вже подали клопотання щодо обрання для бразильця запобіжного заходу та арешту підозрюваного. Причому розгляд справи відбудеться в Павлоградському суді, аби виключити можливість оскарження за процедурними приводами. Однак станеться це не раніше наступного місяця. "Прокуратурою міста Києва у ході підготовчого засідання з розгляду обвинувального акту відносно громадянина Федеративної Республіки Бразилія Рафаеля Маркуса Лусваргі, який обвинувачується в участі терористичної організації "ДНР" та вербуванні найманців, на розгляд суду буде внесено клопотання про обрання обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Засідання відбудеться у Павлоградському міськрайонному суді Дніпропетровської області 06.06.2018. На сьогодні інших правових підстав для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу Р.М. Лусваргі законом не передбачено. Термін обраного йому раніше запобіжного заходу сплив у лютому поточного року та не міг бути продовжений у зв’язку із тривалістю розгляду судами питання про територіальну підсудність даного кримінального провадження", - повідомили слідчі.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Повʼязані теми:

Наступна публікація