В озері на столичній Оболоні виявили нафтопродукти і мазут: хто винен і як попередити катастрофу

В озері на столичній Оболоні виявили нафтопродукти і мазут: хто винен і як попередити катастрофу

Забруднення зафіксували влітку торік.

В озері на столичній Оболоні виявили нафтопродукти і мазут. Перевищення норм зафіксували ще влітку минулого року, але забруднення не прибрали. Хто винен  і що робити — у сюжеті ТСН.19:30.

В озеррі Лугове на Оболоні очерет чорний коло води, бруд по всій водоймі. Колектор розташований під водою. цЦе канал, що з'єднує Лугове з іншим озером. Далі каскадом озер -  усе іде у Дніпро.  

Ця ситуація багаторічна, каже Іван. Він пам'ятає, що озеро було чисте. Забруднення озера зафіксували ще у серпні минулого року. "Перевищення було по фенолах і нафтопродуктах у два-три рази. Наявний мазут - це активно помітно. Однозначно - це паливно  мастильні матеріали", - каже Мар'яна Гандзула, керівниця служби екологічного нагляду. 

Як тільки змогли, домовились зі службою порятунку Києва. Уних є сорбент, що може очистити воду. Але тепер чекають погоди. "У нас є сорбент, але він працює за температури десять градусів тепла. Було ухвалене рішення очікувати потепління, коли вода досягне температури +10", - каже Дмитро Піхало, командир комунальної аварійно –рятувальної служби "Київська служба порятунку".

У озеро Лугове на столичній Оболоні систематично заливають мазут та нафтопродукти

У озеро Лугове на столичній Оболоні систематично заливають мазут та нафтопродукти

Активісти пройшли весь шлях зливового колектора, аби дізнатися, хто зливає. Працівники заводу неподалік усе спростовують: “ У нас є свої очисні споруди”.

На території заводу заходять і вагони. Тож активісти припускають, що там може бути їхня ремонтна база. Сам офіс залізниці розташований з іншого боку озера.  Там зізнаються, що перевозять паливо у вагонах. Їх не ремонтують і не миють. Озеро не чіпають. "У нас є внутрішня господарська каналізація, яка спадає не в озеро, а в міську каналізацію"- каже Максим Боєв.

На одній зі СТО, що найближча до місця зливу, показують: відпрацьоване мастило з машин зливають не в озеро, а у діжки і продають. Утім, на території біля води десятки СТО і автомийок, а за ними тисяч гаражів. 

За фактом зливу вже відкрили кримінальне провадження. Її санкція - призначення штрафу, а це трохи більше трьох тисяч гривень. Призначили й екологічну екпертизу, яка вирішить розмір шкоди, завданої місту. Її теж треба буде відшкодовувати. 

Кореспондентка ТСН Тетяна Фруктова.

Повʼязані теми:

Наступна публікація