В Олександрівській лікарні Києва вперше провели операцію з вживлення механічного серця

Дата публікації
Перегляди
4548
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Олександрівській лікарні Києва вперше провели операцію з вживлення механічного серця

Фото: КМДА

Це перший досвід такої операції у муніципальному медзакладі загалом по Україні.

У Києві в Олександрівській клінічній лікарні столичні кардіохірурги вперше провели операцію з імплантації механічного серця (LVAD). Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Пацієнту 67 років, сам він киянин. Чоловік страждає на важку форму серцевої недостатності та вже переніс кілька інфарктів. Протягом останнього місяця він перебував на стаціонарному лікуванні.

Тривала операція з імплантації механічного серця протягом 3 годин, а проводили її кардіохірурги Олександрівської лікарні, які пройшли відповідне навчання за кордоном. Вартість операції – близько 5 млн гривень, а самого механічного серця – 4,5 млн грн. Пацієнту ж грошей платити не довелося, вона була за рахунок програми "Здоров’я киян", яку фінансує місто.

За словами завідувача кардіологічного відділення Олександрівської лікарні Віктора Клюзка, механічне серце імплантоване у серце чоловіка і допомагає йому належним чином функціонувати.

"Серце не працювало. Чоловік не міг далеко ходити і постійно перебував у лікарні. Ми вводили необхідні ліки, щоб підтримувати роботу серця. Тепер пацієнт може літати у будь-який куточок світу. Він живе, як зі звичайним механічним клапаном. І приймає лише варфарин. Раніше ці механічні серця були перехідним етапом до трансплантації. Сьогодні ж це – окрема альтернатива. І пацієнти живуть багато років із такими механічними серцями", – пояснив лікар.

Зроблено механічне серце було у США. За кошти міського бюджету закупили ще одне, невдовзі його мають імплантувати іншому пацієнту.

Навідати чоловіка після операції завітав мер Києва та голова КМДА Віталій Кличко.

"Це кардіологічне відділення є одним із найкращих відділень в Україні. За два роки тут проведено більше 7 тисяч операцій на серці. Це більше 7 тисяч врятованих життів киян. Днями тут зробили унікальну операцію з імплантації механічного серця. Усього декілька таких операцій було зроблено в Україні – в Інституті серця. Операція, що зробили столичні кардіохірурги, – це найвищий рівень, який може бути в кардіології. Операція пройшла успішно. Пацієнт уже ходить і почувається добре", – сказав він.

Нагадаємо, нещодавно на Волині у районній лікарні Ковеля провели одразу дві успішні операції - за шість годин лікарі пересадили двом чоловікам серце і нирку. Донором став 42-річний чоловік, що помер напередодні після інсульту. Його родичі погодилися на трансплантацію. Пацієнти нині почуваються добре і вже збираються повернутися до рідних. 

У районній лікарні Ковеля провели одразу дві успішні операції з пересадки серця і нирки

У районній лікарні Ковеля провели одразу дві успішні операції з пересадки серця і нирки

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4548
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація