В офіс-сквот ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" вночі прибула поліція

В офіс-сквот ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" вночі прибула поліція

Фото: ТСН.ua

Активісти пов’язують це із затриманням екс-помічника нардепа від БПП Миколи Паламарчука Ігоря Павловського.

У сквот "Речовий доказ", який використовує як офіс ініціатива "Хто замовив Катю Гандзюк?», в ніч проти 13 листопада приїхала поліція. Активісти пов'язують "атаку поліції на сквот" із затриманням екс-помічника нардепа від БПП Миколи Паламарчука Ігоря Павловського.

У сквот Речовий доказ, який використовує за офіс ініціатива Хто замовив Катю Гандзюк приїхала поліція. Нагадаємо, саме...

Опубліковано Хто замовив Катю Гандзюк? Понеділок, 12 листопад 2018 р.

Про це повідомляється на сторінці ініціативи у Facebook.

"У сквот Речовий доказ, який використовує за офіс ініціатива Хто замовив Катю Гандзюк, приїхала поліція. Нагадаємо, саме сьогодні СБУ затримали ймовірного організатора вбивства Каті - Ігоря Павловського. Поліція не могла затримати його три місяці, поки справу не передали в СБУ.", - йдеться у повідомленні.

"Ми пов'язуємо затримання Павловського і атаку поліції на сквот, який слугував за організаційний простір для нашої ініціативи. Ми не вважаємо це співпадінням і розцінюємо це як спробу тиску на ініціативу і свідоме створення складнощів нашій роботі", - наголосили в ініціативі.

Також журналістка Наталія Седлецька у своєму Facebook написала, що митці та художники, "які більше двох років успішно розбудовували відкритий творчий осередок" у галереї-сквоті "Едукаторіум", - на межі виселення.

"У галереї-сквоті Едукаторіум на вулиці Рейтарській сьогодні (12 листопада - ред.) гаряче. 

Сьогодні митцям вимикали світло, і тут з’явилися нібито нові орендарі. Кажуть, уклали з власником новий контракт на оренду всього другого поверху, хоча документів не показали.

Вони ж написали заяву в поліцію - поскаржились на митців, які виселятися не збираються, бо в них ще діє свій контракт на оренду", - написала Седлецька.

"Цей будинок поруч з Софіївським собором був виведений за безцінь з комунальної власності, за часів коли Олесь Довгий був секретарем Київради. І зрештою - опинився в його ж руках. На пару з тестем Романа Насірова.

У галереї-сквоті Едукаторіум на вулиці Рейтарській сьогодні гаряче. Митці та художники, які тут більше двох років...

Опубліковано Natalie Sedletska Понеділок, 12 листопад 2018 р.

Також активісти і митці виступають з ідеєю створення музейного кварталу. 

Екс-помічнику нардепа від "БПП" закидають співучасть у вбивстві Катерини Гандзюк

Екс-помічнику нардепа від "БПП" закидають співучасть у вбивстві Катерини Гандзюк

Нагадаємо, 31 липня у Херсоні стався напад на активістку Катерину Гандзюк. Нападник чекав жертву біля під'їзду і хлюпнув на дівчину концентрованою сірчаною кислотою. Жінка отримала опіки 30% тіла.

Катерина Гандзюк від отриманих опіків померла 4 листопада. Її справу одразу ж перекваліфікували на закінчене умисне вбивство. Генеральний прокурор України Юрій Луценко пообіцяв, що слідство Національної поліції щодо вбивства активістки Катерини Гандзюк незабаром буде завершене і справу передадуть до суду. Наразі у цій справі затримано п’ятьох підозрюваних - організатора злочину та безпосередніх виконавців.  

Організатори спільноти "Хто замовив Катю Гандзюк?" у Facebook, активісти, а також Telegram-канал The Newsroom оприлюднили власні результати розслідування з посиланням на власні джерела, у яких називають посередником між замовником вбивства та організатором помічника нардепа Паламарчука Ігоря Павловського.

Своєю чергою Паламарчук спростував всі звинувачення у причетності до вбивства Гандзюк. Разом з цим він звільнив Павловського, аби "уникнути тиску на слідство".

Повʼязані теми:

Наступна публікація