В офіс-сквот ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" вночі прибула поліція

Активісти пов’язують це із затриманням екс-помічника нардепа від БПП Миколи Паламарчука Ігоря Павловського.

В офіс-сквот ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" вночі прибула поліція

© ТСН.ua

У сквот "Речовий доказ", який використовує як офіс ініціатива "Хто замовив Катю Гандзюк?», в ніч проти 13 листопада приїхала поліція. Активісти пов'язують "атаку поліції на сквот" із затриманням екс-помічника нардепа від БПП Миколи Паламарчука Ігоря Павловського.

Про це повідомляється на сторінці ініціативи у Facebook.

"У сквот Речовий доказ, який використовує за офіс ініціатива Хто замовив Катю Гандзюк, приїхала поліція. Нагадаємо, саме сьогодні СБУ затримали ймовірного організатора вбивства Каті - Ігоря Павловського. Поліція не могла затримати його три місяці, поки справу не передали в СБУ.", - йдеться у повідомленні.

"Ми пов'язуємо затримання Павловського і атаку поліції на сквот, який слугував за організаційний простір для нашої ініціативи. Ми не вважаємо це співпадінням і розцінюємо це як спробу тиску на ініціативу і свідоме створення складнощів нашій роботі", - наголосили в ініціативі.

Також журналістка Наталія Седлецька у своєму Facebook написала, що митці та художники, "які більше двох років успішно розбудовували відкритий творчий осередок" у галереї-сквоті "Едукаторіум", - на межі виселення.

"У галереї-сквоті Едукаторіум на вулиці Рейтарській сьогодні (12 листопада - ред.) гаряче. 

Сьогодні митцям вимикали світло, і тут з’явилися нібито нові орендарі. Кажуть, уклали з власником новий контракт на оренду всього другого поверху, хоча документів не показали.

Вони ж написали заяву в поліцію - поскаржились на митців, які виселятися не збираються, бо в них ще діє свій контракт на оренду", - написала Седлецька.

"Цей будинок поруч з Софіївським собором був виведений за безцінь з комунальної власності, за часів коли Олесь Довгий був секретарем Київради. І зрештою - опинився в його ж руках. На пару з тестем Романа Насірова.

Також активісти і митці виступають з ідеєю створення музейного кварталу. 

Нагадаємо, 31 липня у Херсоні стався напад на активістку Катерину Гандзюк. Нападник чекав жертву біля під'їзду і хлюпнув на дівчину концентрованою сірчаною кислотою. Жінка отримала опіки 30% тіла.

Катерина Гандзюк від отриманих опіків померла 4 листопада. Її справу одразу ж перекваліфікували на закінчене умисне вбивство. Генеральний прокурор України Юрій Луценко пообіцяв, що слідство Національної поліції щодо вбивства активістки Катерини Гандзюк незабаром буде завершене і справу передадуть до суду. Наразі у цій справі затримано п’ятьох підозрюваних - організатора злочину та безпосередніх виконавців.  

Організатори спільноти "Хто замовив Катю Гандзюк?" у Facebook, активісти, а також Telegram-канал The Newsroom оприлюднили власні результати розслідування з посиланням на власні джерела, у яких називають посередником між замовником вбивства та організаторомпомічника нардепа Паламарчука Ігоря Павловського.

Своєю чергою Паламарчук спростував всі звинувачення у причетності до вбивства Гандзюк. Разом з цим він звільнив Павловського, аби "уникнути тиску на слідство".

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie