В Київраді перевірили використання готелем Кличка скандальної будови під бібліотеку

В Київраді перевірили використання готелем Кличка скандальної будови під бібліотеку

Фото: УНІАН

Володимир Кличко запевняє, що його команда співпрацює з органами контролю

ДБР відкрило кримінальне провадження за спроби службової особи КМДА за попередньою змовою з народним депутатом України та службовими особами приватного сектору господарювання вчинити дії, спрямовані на заволодіння майном територіальної громади міста Києва. Мера Києва запросили на допит, але він не з’явився і заявив, що буде судитись з телеканалом 1+1, за честь і гідність, йдеться в ТСН.19.30.

На засідання постійної комісії  міської ради з питань власності до членів звертається бізнесвумен Лариса Гетьман-Гнідунець і просить комісію ініціювати перевірку будівлі на вул. Богдана  Хмельницького. «Компанія-альтернатива, яка уклала договір з департаментом комунальної власності, вона використовує це приміщеня не за цільовим призначенням», - запевняє жінка.

До приходу до влади в Києві Кличка вона була єдиним інвестором на цій ділянці. Потім її інвест-договір розірвали на користь іншої фірми, а цільове призначення ділянки змінили. «Там повинні були бути музей чи бібліотека. А зараз це приміщеня використовується готелем «11 дзеркал», який належить меру міста – Володимиру  Кличку», - переконує жінка.

Депутатам добре знайомий як  будинок, так  і конфлікт із ним. Тут мала би бути бібліотека або музей, але за фактом тут склади готелю,  який належить брату міського голови через кілька офшорів, стверджують депутати Київради.

У департаменті комунальної власності про конфлікт теж  знають, запевняють, що в результаті перевірки там нічого не виявили.

Журналісти ТСН разом із пані Ларисою вирушили до скандального будинку. Одразу видно, що із готелю до будинку-бібліотеки протягнуті дроти. Двері зачинені, але через відчинені вікна видно свіжі фрукти, крупи, консервацію та дві морозильні камери.  Із кута будівлі закріплені новенький кондиціонер та труба витяжки. У готелі про використання будівлі мовчать.

Невдовзі прибувають і депутати Київради. Потрапити всередину їм також не вдається. Вони ж викликають і поліцію. Слідча група фотографує будівлю, кабелі до неї та димар, а депутати повертаються назад до мерії. Тим часом Кличко-старший стверджує, що готель його брата з цим будинком нічого не пов’язує. «Багато спекуляцій. Ми працюємо відкрито, прозоро, ми надаємо всю інформацію ЗМІ. Ми співпрацюємо з контролюючими органами. Нам немає чого ховати. І наше ключове завдання – моє ключове завдання – робити все для того, щоб європейські стандарти життя, про які знаю не з екрану ТВ, не з газет, я жив в Європі, в США», - запевняє мер.

Увечері комісія зібралася знову. Зачитали акт перевірки та ініціювали нове рішення щодо цієї будівлі.  «Вони повинні визнати, що музею не було, що бібліотеки не було, що було порушення договору, через це вони готові достроково розірвати і компенсувати збитки», - зазначають члени комісії.

Повʼязані теми:

Наступна публікація