В Києві вперше за час повномасштабної війни пройде КиївПрайд: названо дату та подробиці

В Києві вперше за час повномасштабної війни пройде КиївПрайд: названо дату та подробиці

Фото: УНІАН

Активності під час КиївПрайду відбудуться від 9 до 16 червня на різних столичних локаціях.

В столиці вперше за час повномасштабної війни, яку розв’язала РФ проти нашої держави, пройде КиївПрайд та благодійний фестиваль. Україна вчергове долучилася до руху на підтримку прав та видимості ЛГБТК+.

Про це пише видання NV.

Як зазначається, цього року українці вперше за час повномасштабної війни зможуть доєднатися до Маршу рівності та благодійного ЛГБТК+ фестивалю. Водночас зосереджений він буде не тільки на підтримці прав та видимості ЛГБТК+ представників. Під час заходу буде відбуватися збір допомоги для українських військових.

“В Україні прайд — це майданчик для боротьби за права людини, а в умовах великої війни — це можливість надати Україні видимості у світі та залучити додаткову допомогу для тих, хто боронить нашу незалежність” — розповіли організатори КиївПрайду 2024.

9 червня у київському артцентрі Closer проходитиме Благодійний освітній фестиваль КиївПрайд. Програма фестивалю складається з:

  • лекцій 
  • дискусій
  • креативних майстерень 
  • ярмарку українських брендів
  • психологічних консультацій
  • майстер-класів та музичної програми.

Крім того, під час фестивалю буде вручена нагорода, яка була започаткована для союзниць та союзників ЛГБТК+ спільноти — KyivPride Awards.

Усі кошти, отримані під час фестивалю, організатори спрямують на Прайд-збір. Це також один із заходів КиївПрайду 2024, в межах якого українські ЛГБТК+ організації ініціювали збір 4 млн грн для захисниць та захисників України.

Водночас 16 червня відбудеться Марш Рівності, який востаннє проходив у Києві ще 2021 року. З огляду на виклики воєнного часу, цього року Марш Рівності будуть проводити у київському метро. Захід відповідатиме усім безпековим вимогам та буде узгоджений з органами влади. Команда КиївПрайду веде переговори з військовою адміністрацією.

“Організатори повідомляють, що з безпекових міркувань у Марші зможе взяти участь обмежена кількість людей — не більш ніж 500, зокрема активісти, представники ЛГБТК+ та правозахисних організацій, волонтери. Отримати більше деталей про події КиївПрайду 2024 та дізнатися, як долучитися, можна на сторінках організаторів у соціальних мережах”, — пише видання.

Нагадаємо, що у Києві на набережній Дніпра виявили вибухівку.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація