В Києві у Дніпрі помітили медуз: еколог каже - це поганий симптом (відео)

В Києві у Дніпрі помітили медуз: еколог каже - це поганий симптом (відео)

Фото: pexels.com

Прісноводні медузи з’являються у разі нагрівання води вище 25°C.

В Києві у Дніпрі помітили медуз. Це вважається поганим симптомом для річки.

Про це повідомив екснардеп, колишній в.о. голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов у Facebook та опублікував відео.

"Медуз вам у стрічку, які з’явились у Дніпрі. Точніше, вперше їх помітили ще у серпні 2020 року. Вони прісноводні і з’являються у разі нагрівання води вище 25 градусів за Цельсієм. Їх поява свідчить про те, що Дніпро міліє і заростає. Прісноводні медузи мають жало, але використовують його, як правило, для лову корму", - написав він.

Колишній очільник Державної екоінспекції підкреслив, що є серйозна небезпека проживання медуз у Дніпрі.

"Скоріш за все, популяція медуз буде зростати, і вони почнуть поїдати корм інших риб, що зменшить їх кількість. Також медузи можуть псувати якість води, забивати системи забору води, гідротехнічні споруди та інші механізми", - зазначив він.

Фірсов наголосив, що загалом, цей поганий симптом ще раз підтверджує, що якість води у Дніпрі катастрофічно погіршується.

Медуз вам у стрічку, які з’явились у Дніпрі. Точніше, вперше їх помітили ще у серпні 2020 року. Вони прісноводні і з’являються при нагріванні води вище 25 градусів за Цельсієм. Їх поява свідчить про те, що Дніпро міліє і заростає. Прісноводні медузи мають жало, але використовують його, як правило, для лову корму. Звичайно, є серйозна небезпека їх проживання у Дніпрі. Скоріш за все, популяція медуз буде зростати, і вони почнуть поїдати корм інших риб, що зменшить їх кількість. Також медузи можуть псувати якість води, забивати системи забору води, гідротехнічні споруди та інші механізми. В цілому, цей поганий симптом ще раз підтверджує, що якість води у Дніпрі катастрофічно погіршується.

Опубліковано Єгором Фірсовим Понеділок, 12 липня 2021 р.

Чому у Дніпрі з’явилися медузи

Так, за словами кандидатки біологічних наук, співробітниці Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Юлії Куцоконь, медузи не рідко зустрічаються у Дніпрі, але це зовсім не ті медузи, які живуть у морі. Це медузи краспедакуста (Craspedacusta sowerbii) - прісноводні медузи ряду лімномедуз, зустрічаються у прісних водоймах у всьому світі.

"Медуза краспедакуста для Дніпра не є дивиною, медузоїдна стадія з'являється, коли вода прогрівається вище 25 градусів за Цельсієм. Ну, бачте, останніми роками це відбувається майже щороку, бо спекотні літа. Вони прісноводні і поширені на всіх материках, походження невідоме, скоріше за все азійське. Переважно живуть у вигляді маленьких поліпів, медузоїдна стадія тільки коли спекотно", - пояснює вчена.

Чи безпечні такі медузи для людини

За словами Юлії Куцоконь, прісноводні медузи безпечні для людини і жодної загрози не несуть. "Інформації про небезпеку для людини не зустрічала. Тому правильніше казати, що вони безпечні для людини", - заспокоює кандидатка  біологічних наук.

Нагадаємо, у водоймах Києва розплодились екзотичні "прибульці" – сонячні окуні із Північної Америки.

Повʼязані теми:

Наступна публікація