В елітному районі Києва лікарі оформили на себе квартиру хворої пенсіонерки

В елітному районі Києва лікарі оформили на себе квартиру хворої пенсіонерки

У ситуації тепер розбираються правоохоронці, бо юристи підозрюють аферу.

У Києві поліція викинула з квартири хворої пенсіонерки її доглядальницю, а коли адвокат узявся з'ясовувати чому, то виявилося, що квартира хворій пенсіонерці вже не належить. Майже рік власником є інша особа, яка й звернулася до правоохоронців, щоби звільнити квартиру від сторонніх, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Оксана Супруненко 9 місяців жила в оселі, доглядаючи хвору власницю квартири Тетяну Фоміну. "Вона інвалід дитинства. Даун", - пояснює доглядальниця. Раніше хворою опікувалася матір, але цьогоріч її не стало. "Вона просила: Оксаночко, ящо зі мною щось трапиться, ти, будь ласка, доглянь Таню і не залиш її", - розповідає Оксана. Довіру до неї від родини Фоміних підтверджують і сусіди. "Все було обопільно домовлено, що Оксана буде з Танечкою. Доглядає Оксана дуже добре, готує все свіже, пере", - каже Алла Гриб’янська.

Квартирна афера: у Києві хвору пенсіонерку намагаються виселити з її житла

Квартирна афера: у Києві хвору пенсіонерку намагаються виселити з її житла

Про причини випровадження доглядальниці розповідають у поліції. "До нас звернулася жінка. Вона разом з іншим чоловіком є співвласником квартири, яку вони купили на умовах договору сервитуту", - каже речниця Печерського управління Оксана Тищенко. Тобто квартира належить двом особам, але в ній проживає третя, жінка-інвалід, за якою вони мають наглядати. Оксана Супруненко вже цим займалася, тож із нею просто підписали угоду про догляд. "Після закінчення договору ця особа відмовлялася покидати дану квартиру. І з цим до нас і звернулися, з заявою", - каже пресофіцерка поліції.

Мала право поліція виштовхувати доглядальницю чи ні, коли для виселення є виконавча служба, уже питання друге – навіть якщо правоохоронці розцінили непокорою відмову вийти з помешкання. Перше ж: звідки в сторонніх людей документи на житло? А це 2-кімнатна квартира в престижному районі столиці, лише за сотню метрів від парку Слави, яка, згідно з документами, ще 2002-го на половину належала Тетяні Фоміній, а ще за рік повністю їй. "Ми звернулися з заявою про вчинення кримінального правопорушення до Шевченківського управління поліції. Мені стало відомо, що слідчий отримав у нотаріуса довіреність начебто від Фоміної Тетяни, від хворої людини, від 1 березня 2019 року, яка уповноважила іншу особу роспоряджатися її власним майном", - каже адвокат Микита Чекман.

Представник інтересів Оксани Супруненко пояснює, що ця третя особа продала квартиру заслуженому лікарю України Віктору Шипуліну та ще одному лікарю Катерині Івановій. Коментар від якої отримати не вдається: "Триста років воно мені треба". Не бажає коментувати ситуацію і Шипулін: "Ви можете спілкуватися тільки з моїм адвокатом". Але номера адвоката він не надав.

ТСН знайшла документ, у якому вказано, що Тетяна Фоміна, яка раніше була власницею квартири на Печерську і нині в лежачому стані перебуває там же, стоїть на обліку в психдиспансері і є недієздатною. А отже, вона не могла передавати прав на розпорядження своєї квартири іншій особі. "Зараз у нас відкрито кримінальне провадження щодо цієї справи. Документи власники квартири надали, і я думаю, у період розслідування все буде встановлено", - запевняє речниця поліції Оксана Тищенко.

Нинішні власники квартири колись працювали разом із матір'ю хворої Тетяни Фоміної. "Вони на кафедрі працювали. Я була медсестрою, Алла Фоміна каже мені: я оце запропонувала Катерині Анатоліївні, раптом зі мною щось трапиться, доглядати, а Катерина Анатоліївна сказала, що у неї своя родина і дивитиметься за нею", - каже подруга померлої Олена Сальнікова. Адвокат наголошує, що прийшли Катерина Іванова і Віктор Шипулін уже на похорон Алли Фоміної. "Коли стало відомо, що померла Алла Олександрівна у березні цього року, вони також приїхали, і забрали у той час з дому документи на квартиру", - вважає Микита Чекман.

За його словами, зникли не тільки документи, а й гроші – є навіть розписка Шипуліна на 8 тисяч доларів, причиною вказане оформлення спадкових документів. Але пояснити цю дію сам лікар не забажав. Тож розібратися в ситуації тепер належить поліції. Хвора ж Тетяна нині в квартирі під опікою нових власників.

Кореспондент ТСН Сергій Моргун 

Повʼязані теми:

Наступна публікація