Унікальне стадо здичавілих корів: у Чорнобильському заповіднику розповіли про походження тварин

Співробітники заповідника стежать за неочікуваною появою стада диких корів від 2017 року. 

Стадо здичавілих корів, яких виявили у Чорнобильському заповіднику, викликало надзвичайну цікавість серед користувачів Мережі, а також бурхливі дискусії в наукових колах.

Співробітники заповідника у Facebook розповіли про походження тварин і їхніх предків турів, які вимерли близько 400 років тому. 

Науковці промоніторили та провели підрахунок чисельності стада диких корів, яке застали на околиці села Луб'янка. У всіх них стан добрий. Сніжну і морозну погоду велика рогата худоба переживає успішно.

"Стадо дикої худоби докорінно відрізняється від звичайної сільської череди: воно структуроване, має цілісність, діє завжди злагоджено. Стадо найбільш ретельно охороняє свою молодь. Телята, своєю чергою, вибирають найбільш безпечне місце в стаді — між дорослим бугаєм і корівками. На тлі снігу, грізного і величезного бугая вони виглядають особливо колоритно. Попри все, молодняк рогатої худоби добре адаптований до холоду", — йдеться в повідомленні. 

Колись на цій території проживав їхній дикий предок – тур, який разом із тарпаном та зубром створював відкриті ландшафти шляхом активного впливу на ґрунт та рослинність. Ці тварини були необхідними фактором існування степу та мозаїчної структури лісів, через що їх називають "екосистемними інженерами".

Останній тур помер 1627 року в Польщі. Три століття потому, екологи дослідили, що такі великі рослиноїдні тварини, як тур, допомогли зберегти ландшафт, адже були "драйверами" важливих процесів, на сленгу фахівців — "живі газонокосарки".

"У ХХ столітті розпочались проєкти відновлення втрачених дикого тура та тарпана шляхом селекції домашньої худоби за "дикими" ознаками. Результатом проєктів стало створення туроподібної худоби та дикого коня.

Стадо здичавілих корів у заповіднику з’явилось після смерті їхніх господарів – самопоселенців села Луб’янка. Це не перший випадок на цій території. Після аварії майже рік існувало стадо здичавілої худоби навколо колишнього села Чистогалівка. Пізніше його перегнали до експериментального господарства в с. Нові Шепеличі", — розповідають на сторінці заповідника. 

Нагадаємо, раніше у Чорнобильському заповіднику свійська тварина прибилася до диких коней. Коні Пржевальського радо прийняли в один зі своїх табунів ворону кобилу з білою міткою на лобі. Тварина два року тому втекла з роботи у місцевому лісництві. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація