Українка і її чоловік-данець, який викрав дворічного сина, дійшли згоди. Дитина житиме по півроку з кожним з батьків

Українка і її чоловік-данець, який викрав дворічного сина, дійшли згоди. Дитина житиме по півроку з кожним з батьків

Українка і її чоловік-данець, який викрав дворічного сина, дійшли згоди. Дитина житиме по півроку з кожним з батьків

Фото: скриншот з відео

Жінка тиждень стояла під посольством Данії у Києві, де утримували її сина.

Українка звинувачує чоловіка данця у викраденні їхнього дворічного сина. Дитину вже другий тиждень утримують у посольстві Данії в Києві і не допускають до неї матір. Анастасія тиждень цілодобово чергувала під посольствомБатьки дійшли згоди, що Даніель житиме по півроку в кожній з країн, йдеться у ТСН:19:30.

Дитину у Запоріжжі викрав батько-данець, коли з хлопчиком на вулиці гуляла бабуся. Жінка впізнала зятя.

Українка звинувачує чоловіка-датчанина у викраденні їх дворічного сина

Українка звинувачує чоловіка-датчанина у викраденні їх дворічного сина

Родина написала заяву до поліції і поїхала до посольства Данії в Києві. Там їм підтвердили, що дитина у них, але зустрітися з хлопчиком не дали. "Я благаю його пустити мене до дитини чи показати її, але ніякої реакції від нього немає, від посла", - розказує мама хлопчика Анастасія Магенсон.

У хлопчика подвійне громадянство: і Данії, і України. Анастасія народила його в Королівстві Данії. Приїхала погостювати сюди до батьків і сказала чоловіку Яну, що затримається на тиждень. Проте змінила рішення і до Данії не повернулася. "Він мене почав лякати тим, що він забере дитину, позбавить мене батьківських прав. Після всього цього я вийшла з усіх соціальних мереж, бо боялася спілкуватися", - пояснила жінка.

Чоловік приїхав в Україну за дитиною. Бабуся каже, що з сестрою.  Ян на дзвінки журналістів не відповідає і вмикається автовідповідач.

У справу втрутились дипломати. Голова МЗС України Павло Клімкін писав у соцмережі, що дитину утримують всупереч усім правилам. За його словами,  він отримав запевнення, що справа зрушиться. В Міністерстві Закордонних Справ Данії ТСН підтвердили, що троє громадян Данії нині справді перебувають у Посольстві, але їхні імена не розголошують. "З міркувань конфіденційності в питаннях, що стосуються захисту персональних даних і стосовно залучених осіб, Міністерство закордонних справ Данії не може детальніше коментувати це питання", - йдеться у відповіді.  

Тепер Анастасія спілкується з батьком дитини телефоном, а її адвокат - із захисниками данської сторони. Ян не виходить на вулицю, бо посольство Данії - це територія іншої держави і там закони України не діють. Саме тому чоловіка не зможуть затримати.

Відучора сторони почали говорити про мирову угоду. Батьки дійшли згоди, що Даніель житиме по півроку в кожній з країн. Лише після того, як батьки підпишуть угоду і засвідчать нотаріально, матері дозволять зустрітися з Даніелем.

Адвокат Анастасії розповідає, що такі випадки з викраденням дітей в інтернаціональних шлюбах не рідкість. "Досить часто батьки з однієї зі сторін – тобто іноземці, не мають доступу до правосуддя і тому йдуть на такі радикальні міри, як викрадення. Я б сказала, що це навіть народні певні методи. Досить часто завершується все тим, що діти виїжджають до іншої країни і вже ніколи батьки, які залишаються в Україні, дітей не бачать", - каже Жанна Світлична.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська.

Повʼязані теми:

Наступна публікація