Українців закликають здавати кров: один донор може врятувати життя п'ятьох пацієнтів

Українців закликають здавати кров: один донор може врятувати життя п'ятьох пацієнтів

Фото: УНІАН

Щохвилини в Україні комусь необхідна кров.

У Всесвітній день донора у Київському центрі крові за день зібрали понад 140 літрів. Столиця кров'ю забезпечена і розподіляється вона рівномірно за потребами лікарень. Утім, щохвилини в Україні комусь необхідна кров і її компоненти. Одна донація - може врятувати п'ятьох пацієнтів, йдеться у ТСН.19:30

Київ перейшов до так званого управління запасами: лікарні чітко знають, скільки їм потрібно крові і звертаються до цього центру. У регіонах до такої системи дійшли ще не всюди, тому її реформують, щоб кожен пацієнт мав доступ до безпечної крові. Це те, що не навчилися створювати штучно. Тому кров так потрібна.

У Київському центрі в одній черзі здати кров студенти, офісні працівники, поліцейські та байкери. Забирають по 450 мілілітрів крові. Андрій Скіпальський – глава Директорату громадського здоров'я також у черзі. Здаватиме кров вдруге. Нестача крові, каже, - це світова проблема. В Україні теж донорів недостатньо, щоб покращити безпеку і доступність, створюватимуть центри крові.  

"Це прототип такого центру: від забору, переробки, зберігання і до транспортування. Саме ці центри будуть забезпечувати якість", - каже він.

Зараз, за його словами, готують банки кров. Попереду три дні вихідних, тому запаси потрібні.

Кореспондент ТСН Олена Мацюцька.

Повʼязані теми:

Наступна публікація