Забудовники погрожують жителям приватних будинків Голосіївського району столиці – розслідування програми "Гроші"

Забудовники погрожують жителям приватних будинків Голосіївського району столиці – розслідування  програми "Гроші"

Вчора, 20 листопада, у новому випуску програми "Гроші" журналісти показали жителів приватних будинків в Голосіївському районі столиці, життя яких зробили нестерпним забудовники сусідньої багатоповерхівки.

Вони не можуть спокійно спати ночами через погрози та почали об’єднуватися в загони самооборони, аби захистити свою власність.

Півроку тому обслуговий кооператив "Житлово-будівельний кооператив "Щасливий дім" просто посеред приватного сектору на схилі, біля аварійної опорної стіни почав зводити 10-поверховий будинок, чим поставив під загрозу життя людей, які живуть під ним. Будувати багатоповерхівку тут протизаконно, адже опора просто не витримає такого навантаження.

Проте, коли мешканці почали скаржитися, їм почали погрожувати, підпалювати майно, жбурляти у людей цеглу та арматуру з будівництва, а один з сусідів навіть стверджує, що його намагалися застрелити. Журналістам програми "Гроші" вдалося відшукати відео, на якому видно, як троє молодиків жбурляють у будинки "коктейлі Молотова". Такі погрози могли б закінчитися смертельною трагедією, якби вчасно не приїхали пожежники.

Землю під забудову викупив "Житлово-будівельний кооператив "Щасливий дім", засновниками якого за даними Міністерства юстиції є Венглюк Вадим, Шелудько Сергій та Мандзій Сергій, який 2015 року балотувався в депутати Київради по 23 округу у столичному районі, Дарниця від партії "Право народу". Цікаво, що очолює її директор охоронної фірми "Сварог" Віктор Чорний. Саме його пов’язують з організацією "тітушок" під час Євромайдану.

Наприкінці листопада Комунальне підприємство капітального будівництва реконструкції та інвестицій "Голосієво-будінвест" провело спеціальне обстеження, за результатами якого зробило офіційний висновок: "для запобігання техногенної аварії будівля підлягає демонтажу". Скасував реєстрацію на будівництво на цій ділянці і Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю. Проте власникам забудови, схоже байдуже і замість того, щоб знести аварійну споруду, вони вирішили збудувати двоповерховий паркінг на тій самій ділянці.

Нагадаємо, журналістські розслідування програми "Гроші" відкривають інформаційний тиждень щопонеділка о 22:00 на телеканалі "1+1".

За додатковою інформацією звертайтеся до групи просування інформаційного мовлення 1+1 медіа, +38 044 490 0101, prgroup@1plus1.tv; http://media.1plus1.ua/.

Наступна публікація