За лот віддали рекордні 1,1 млрд гривень, що майже у 14 разів більше початкової ціни.
Київський готель "Дніпро" продали. Цей чотиризірковий заклад став першим приватизованим об’єктом Державного управління справами. На аукціоні, що 15 липня пройшов у системі ProZorro та транслювався онлайн, його купила українська компанія "Смартленд". Торги починалися з 80,9 млн гривень. В підсумку за лот віддали рекордні 1,1 млрд гривень, що майже у 14 разів більше початкової ціни. Навіть перша ставка у рази перевищила стартову - сягнула 711 млн гривень.
Це важлива подія для країни, бо користь від таких угод для бюджету - очевидна. Тому "Смартленд" привітав навіть президент Володимир Зеленський. Голова держави написав у Facebook:
"Переможцю торгів - новому власнику готелю "Дніпро" - бажаю, щоб ця чудова будівля в центрі Києва виправдала його інвестиції, принесла прибуток і стала справжньою окрасою нашої столиці та бажаною локацією для її гостей. Переконаний, держава не повинна конкурувати з бізнесом у тому, що бізнес зазвичай робить краще, у цьому випадку - керує готелями".
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль також прокоментував приватизацію:
"Україна здійснила першу справді вдалу приватизаційну угоду за багато років. Початкова ціна готелю "Дніпро" склала 80 млн грн, а в результаті відкритих і чесних торгів зросла до 1,1 млрд грн".
Михайло Саакашвілі, голова Виконавчого комітету реформ, у своєму дописі зазначив, що це - початок позитивної тенденції:
"Сподіваюся, цей аукціон, ціна на якому перевищила всі найсміливіші очікування, відкриє очі всім тим, хто говорив, що це не спрацює. Досить вже займатися окозамилюванням і протиранням штанів, час діяти! Часу мало! Фонд Держмайна і Сенниченко молодці!"
Колега Саакашвілі Георгій Цхакая підкреслив соціальний ефект від угоди:
"Історично в людей склалось розуміння, що держава може їх обманювати. У людей низька довіра до державних інституцій. Тому потрібні показові результативні дії, як-от такі відкриті аукціони".
Компанія "Смартленд" відкрилася у 2013 році. Спеціалізується на оренді та продажу нерухомого майна з акцентом на готелі. За 6 років роботи не мала проблем з законом. Її статутний капітал - більш ніж 11 млн гривень.
Новий власник не може робити з готелем, що заманеться. Компанія повинна дотримуватися умов приватизації. Наприклад, залишитися на рівні 4 зірок, підтримати активність 100 номерів, 6 місяців не зрізати зарплати колективу, сплатити заборгованості закладу за перші пів року роботи та залишити у назві слово Дніпро/Dnipro.