Нашій державі вкрай не вистачає засобів ППО.
Питання про те, як росіянам вдалося завдати ударів по Києву 8 липня, лунає постійно і нон-стоп. Особливо з урахуванням того, що свого часу військово-політичний оглядач Олександр Коваленко називав ешелоновану ППО, сформовану в Києві, однією із найкращих у Європі, якщо не найкращою.
Про це він написав у Telegram.
У чому річ
Щоб пояснити той жах, який відбувся 8 липня, він використав візуалізацію траєкторій польоту ракет і типів використаних засобів ураження з телеграм-каналу Monitor.
Коваленко насамперед звернув увагу на номенклатуру ракет, якими був атакований Київ. Йдеться про:
- Х-101/555 (крилаті дозвукові ракеті авіаційного базування з максимальною швидкістю 960 км/год), запущені з Каспійського регіону з поділом на різні траєкторії під час польоту;
- 3М14 КРМБ "Калібр" (крилаті дозвукові ракети морського базування з максимальною швидкістю 960 км/год), що запускалися з акваторії Азовського моря;
- Х-47М2 "Кинжал", аеробалістична ракети, швидкість понад 10 тисяч км/год;
- 3М22 "Циркон", швидкість менш ніж 10 тисяч км/год.
По Києву комбінований комплекс ракет завдавав удару від 10:15 по 10:45, тобто удар був максимально синхронізований за часом.
"Іншими словами, київській ППО потрібно було в гранично стислий термін відбити удар різноманітної номенклатури засобів поразки (ТТХ я не дарма вказав), кожен тип з яких вимагає застосування свого алгоритму протидії, під час використання противником різних траєкторій польоту, що гранично зосередило увагу".
Очевидно, що удар армія РФ продумала детально. За його словами, нам, як і завжди, не вистачило засобів ППО, особливо на підльотах.
"Адже подивіться на карту, якби в Чернігівській і Сумській областях, де пролітали Х-101/555, стояло б достатньо ЗРК, вони збили б значну частину цих ракет. Або КРМБ "Калібр" пролетіли всю Україну", – констатував оглядач.
Він наголошує: Україні не вистачає засобів ППО, щоб повністю закрити повітряний простір. І поки західні партнери не поспішають з вирішенням цього питання, Росія користується ситуацією для поширення свого терору.
Нагадаємо, в Києві добу тривають пошукові роботи на місцях "прильотів", які не припинялися всю ніч. Після вчорашньої атаки РФ досі тривають пошуки на території житлового будинку в Шевченківському районі на Сирці, а в дитячій лікарні "Охматдит" рятувальні операції завершилися нещодавно, близько 11:00.
Читайте також:
- Мала складну долю, але не скорилася: що відомо про загиблу 30-річну лікарку з "Охматдиту" Світлану Лук'янчук
- З резервного фонду виділили перші 100 млн грн: Шмигаль заявив про відбудову "Охматдиту" і компенсацію постраждалим
- Влучання російської ракети в "Охматдит" в Києві: в ООН зробили важливу заяву