У Києві люди, які причетні до згуби купи ембріонів у кріобанку, перекладають провину одне на одного

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві люди, які причетні до згуби купи ембріонів у кріобанку, перекладають провину одне на одного

Приватна клініка забрала в жінок надію на материнство

Тема загублених майбутніх дітей поставила на вуха всю вітчизняну ембріологію.

Минулої неділі ТСН викрила неймовірний факт: клініка, що допомагає пацієнткам завагітніти, може луснути в один день і покинути напризволяще тисячі ненароджених. Лікарі-репродуктологи запевняють: те, що сталося з "Академічною клінікою" - це прикрий випадок, а не система, і пацієнтам не варто переживати, - йдеться у випуску ТСН-Тижня.

Але виявляється, що порядність лікаря - це єдине, на що може покладатися пацієнт, який звертається по дитинку з пробірки.

Попри скандал, доля тисячі ембріонів, так і залишились невизначеною

Попри скандал, доля тисячі ембріонів, так і залишились невизначеною

Нагадаємо, що тиждень тому у центрі Києва раптово закрилася приватна клініка, де лікувалися безплідні жінки. У відділі кадрів на підлозі стояли дюари з замороженими ембріонами. Додамо, що навесні "Академічна клініка" оскандалилася: тут загубили ембріони однієї жінки. Зауважимо, що колишні пацієнтки клініки почали масово звертатися за своїми ембріонами і за тиждень забрали більше половини малюків. Нещодавно одній пацієнтці клініки термос із чотирма малюками передали просто на вулиці. Жінку така передача не хвилює, каже, що для неї найголовніше - це забрати ембріони.

Наступного дня директор "Академічної клініки" Олександр Гончар пояснив, що у тому, що термоси з ембріонами передають на вулиці, криміналу не бачить, бо у інструкції МОЗу написано лише, як віддати кріоматеріал на збереження.

Попри те, що закон дозволяє передавати ембріони як завгодно, у професіоналів є чіткі внутрішні правила, каже ембріолог Юрій Лесняк. Додає, що у такому випадку важко сказати, у яких умовах ембріони жили останній місяць. Та якщо ембріони загинуть, то нікого не покарають. Мовляв, пацієнт знає про ризики, коли здає матеріал на збереження. Медики кажуть, що це - логічно, адже тільки Бог знає, який ембріон витримає 196 за Цельсієм. Доля ненародженого визначається, коли його розморожують.

Нагадаємо, що пані Ксенія вже кілька місяців розшукує свої ембріони, які здала на збереження до "Академічної клініки". Люди в погонах їх не не шукають, бо бракує паперів. Проте журналістське розслідування просунулося далі, ніж офіційне. Більше половини малюків забрали, проте є серед кріоматеріалу такий, який ніхто не може забрати, бо немає можливості його ідентифікувати, адже позначки на пеналах зіпсовані. В.о. директора ТОВ "Академічна клініка" із жовтня 2012 по квітень 2013 Ігор Попадюк стверджує, що позамальовував написи головний лікар Володимир Бутенко. Формально Бутенка вигнали за прогул, але претензії були суттєвіші, адже в клініці зберігався біологічний матеріал пацієнтів, які не уклали угод із клінікою. Саме це, за версією Попадюка, і намагався приховати головний лікар. Серед неопізнаних можуть бути й ембріони Ксені, адже жінка здавала їх до клініки, коли Бутенко хазяйнував.

Колишній головний лікар Володимир Бутенко каже, що позначки позамальовував не він, а Ігор Попадюк, щоб приховати свою недбалість, адже азот до ембріонів не доливався. Каже, що ембріони та матеріал інших пацієнтів стали заручником чисто господарської ситуації і стосунків між директорами та власниками.

Розбиратися, хто саме загубив біоматеріал, далі справа органів. Одкровення головного свідка, які здобув ТСН-Тиждень для міліції стало новиною.

Ксеня, яка залишилась без ембріонів, вже не впевнена, що хоче шукати крайнього. Але майже впевнена, що вкрадений шанс мати діточок був останнім.

Нагадаємо, що українці витрачають купу грошей на "безкоштовне" штучне запліднення.

Кореспонденти ТСН Ольга Кашпор та Алла Скорик.

Наступна публікація