У Києві хочуть змінити навчальний процес для 11 класів через підготовку до ЗНО

У Києві хочуть змінити навчальний процес для 11 класів через підготовку до ЗНО

Фото: УНІАН

У травні замість навчання школам пропонують проводити 11 класам консультації перед ЗНО.

Столичним школам пропонують змінити навчальний процес для 11-класників вже цього травня, зменшивши для учнів кількість предметів для вивчення. Це важливо для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) та максимального підвищення шансів вступу до обраного випускником закладу вищої освіти.

Про це йдеться у матеріалі директорки Департаменту освіти Київської міської держадміністрації Олени Фіданян в "Дзеркалі тижня"

"Ми пропонуємо тим, хто сьогодні до цього готовий, ревізувати навчальні програми й завершити вивчення нового матеріалу для випускників 11-х класів до кінця квітня", - наголошують автори, зазначаючи що за шкільною програмою 11-класники до кінця навчального року мають опановувати певні теми, вивчати й повторювати матеріал, а насправді вже на початку травня вони складають ЗНО з усього вивченого матеріалу.

Навчальний процес у травні пропонують провести "за принципом освітнього трансформера, розбивши випускників не за класами, а за групами, з урахуванням обраного ними профілю подальшого навчання вже за межами рідної школи, а дні перед ЗНО перетворити на дні предметного занурення". 

Таким чином можна зменшити кількість предметів для вивчення, враховуючи індивідуальну потребу учнів, та підвищити шанси вступу. Водночас такі зміни не є обов'язковими. На новий графік перейдуть лише ті навчальні заклади, які впевнені, що це посильно для їхніх педагогічних колективів.

У департаменті освіти КМДА також наголошують, що умови дистанційного режиму навчання наштовхують на думку, що в Україні не вистачає 12-го року навчання. "Маємо бодай спробувати й порівняти знаннєві результати. Без зайвого крику, популізму", - додається в заяві.

Нагадаємо, проведення пробного ЗНО у Києві та Чернігівській області перенесуть з 10 квітня на 24 квітня. Зміни у графіку пов'язані з припиненням руху громадського транспорту, що унеможливлює доїзд зареєстрованих учасників, а також педагогів, залучених до тестування. 

Новини України: у Чернігівській області та Києві змінили дати проведення пробного ЗНО

Новини України: у Чернігівській області та Києві змінили дати проведення пробного ЗНО

Повʼязані теми:

Наступна публікація